O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanı Oldu

Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanı Oldu
Mehmet Ali Aydýnlar TFF Başkaný Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun olağan genel kurulunda Mehmet Ali Aydınlar Türkiye Futbol Federasyonu’nun 88 yıllık tarihindeki 39. başkanı seçildi.

 

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurul ve Seçim Genel Kurulu, 237 delegenin katılımıyla Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirildi. Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılan Mehmet Ali Aydınlar, TFF'nin yeni başkanı oldu. Mehmet Ali Aydınlar’a ve yönetim kuruluna yeni görevinde başarılar diler, Türk Futbolunu daha iyi noktalara getireceklerinden hiçbir kuşku duymuyoruz.”
 
MEHMET ALİ AYDINLAR KİMDİR?
Genel Kurul'da 39. TFF Başkanı olarak seçilen Mehmet Ali Aydınlar, 1956 yılında Malatya'nın Arapgir ilçesinde doğdu. 1981 yılında mali müşavirliğe başlayan Aydınlar, 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünden Fahri Doktora unvanını aldı. 2010 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülüne layık görüldü.
Evli ve 1 kızı olan Mehmet Ali Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Mehmet Ali Aydınlar aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi. Mehmet Ali Aydınlar, Hasan Doğan ve Mahmut Özgener'in Futbol Federasyonu başkanlığı yaptığı 14 Şubat 2008-29 Haziran 2011 döneminde TFF Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Mehmet Ali Aydınlar ayrıca 1998-200 arasında da Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Aydınlar'ın başkanlığındaki Acıbadem Sağlık Grubu, TFF'nin resmi tedarikçisi olmasının yanı sıra çok sayıda spor kulübüne sağlık alanında verdiği sponsorluk desteğiyle tanınıyor.


Haber Galerisi

Image #372
RECEP_YUKSEL 06/29/2011 1,101