O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay: Çok Büyük Bir Taraftar Desteği Olacağına İnanıyoruz

Çalımbay: Çok Büyük Bir Taraftar Desteği Olacağına İnanıyoruz
Çalýmbay: Çok Büyük Bir Taraftar Desteği Olacağýna İnanýyoruz

Teknik direktörümüz Rıza Çalımbay İstanbul BB. maçı öncesi basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.

Kulüp tesislerimizde düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta Beşiktaş karşısında kritik bir maçı kazandığımızı ifade eden Çalımbay, ''Ama bu lig bitti demek değildir. Daha 7 tane çok kritik, final niteliğinde maçımız var. Hepimiz bunun farkındayız'' diye konuştu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağımız maçın da en zor karşılaşmalardan biri olacağını söyleyen Çalımbay, ''Çok ters ve ne zaman ne yapacağı pek belli olmayan bir takım. Çok büyük bir taraftar desteği olacağına da inanıyoruz'' dedi. 

Tek sıkıntımızın Eneramo'nın bu maçta oynayamaması olduğunu belirten Çalımbay, ancak bu futbolcunun yerine görev alacak da en iyi şekilde mücadele edeceğini söyledi. Yarın en kritik maçlarından birine gideceklerini dile getiren Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü:  "Bütün amacımız da o maçı kazanmak, başka bir düşüncemiz yok. Çünkü deplasmanda oynayacağımızı kesinlikle hissetmiyoruz, kendi sahamızda oynuyormuş gibi oynayacağız. Kazanmak için de ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız. Kesinlikle 'Beşiktaş maçını kazandık, her şey bitti' gibi bir düşüncemiz yok. Bunu herkes böyle bilsin. Belki de en zor maçlardan birini oynayacağız. Onun için de çok mücadele etmemiz gerekiyor. Takım olarak da biz bunun farkındayız. En iyisini yapmak için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız.'' 

Beşiktaş maçında, memleketi Sivas olan İbrahim Toraman'a yönelik taraftarın tepkisine de değinen Çalımbay, şunları kaydetti: 
''İbrahim Toraman her şeyden önce Sivaslı, Sivas'ın yüz aklarından birisi. İbrahim Toraman'a taraftarımızın yaptığı tezahürat kötü anlaşılmasın. Çünkü gergin bir ortam ve bizim için de sıkıntılı maçlar. En ufak şey bizim taraftarımıza ters gelebilir. Kendisiyle de konuştum. Öyle bir şey düşünmediğini söyledi, biz de düşünmüyoruz tabii ki. İbrahim Toraman her zaman Sivaslıdır, her zaman da Sivaslı kalacaktır, her zaman da bütün taraftarımız sonuna kadar İbrahim Toraman'ı alkışlayacaktır ve o başarılı oldukça da bütün Sivaslılar gurur duyacaktır.'' 

Bu arada Çalımbay, Anadolu Ajansı'nın 91. kuruluş yıldönümünü de kutladı.
 
7 Nisan 2011 Perşembe ,14:56:16

Haber Galerisi

Image #329
RECEP_YUKSEL 04/07/2011 931