O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Eskişehirspor Maçı İle Yeni Bir Başlangıç Yapacağız

Eskişehirspor Maçı İle Yeni Bir Başlangıç Yapacağız
Eskişehirspor Maçý İle Yeni Bir Başlangýç Yapacağýz

Teknik direktörümüz Rıza Çalımbay 4 Eylül Stadyum’unda düzenlediği basın toplantısında, “yapılacak tüm hataları yaptık, Eskişehirspor maçı bizim için başlangıç olacak ve 3 puanı alacağız” dedi.

Trabzonspor maçının antrenörlük hayatındaki en üzüldüğü maçlardan biri olduğunu ifade eden Çalımbay, “Kendi sahamızda oynadığımız Trabzonspor maçından puan almak istiyorduk. Ancak rehavete girerek şansız bir şekilde goller yedik. Beni en çok üzen yediğimiz goller. Hepsini geçtik en son yediğimiz gol affedilir gibi değil. Profesyonel bir takımın böyle gol yememesi lazım. Santradan gol yiyorsak hakikaten bu çok üzücü bir olay. Benim en çok üzüldüğüm olay bu. Futbolcular ile tek tek konuştuk. Futbolcu arkadaşlarla Fenerbahçe, Galatasaray, Bursaspor, Antalyaspor, Trabzonspor maçlarında yediğimiz goller tek tek oturduk inceledik. Hakikaten çok fazla bireysel hatalar yaptığımızı gördük. Ve arkadaşlarla bundan sonraki maçlarımızı, neler yapacağımızı konuştuk. Bundan önceki yediğimiz gollerin çok büyük ders olması gerektiğini söyledik. Yediğimiz goller çok ufak detaylardan kaynaklanan goller. Yediğimiz gollerde sadece defansı suçlayamayız. Bu gollerde herkesin suçu var. Attığımız gollerde nasıl herkesin payı varsa yenilen gollerde de herkesin suçu var. Trabzonspor maçında attığımız ikinci golün ardından nerdeyse dört beş kişi bizim yedek kulübenin önündeydi. Golün getirdiği rehavetle, coşku ile boş bulunduk ve golü yedik. Beni mutlu eden şey ise maçın başından sonuna kadar takımımın oyundan kopmaması. Hatta 90+3’te bile pozisyona girdik. Atsak bu maçtan bile puan alacaktık. Bana göre oynadığımız futbolun karşılığını alamıyoruz. Biraz daha üstüne koymamız lazım. Ve neticelerle puanlarla buluşmamız gerekiyor” dedi.
 
Kulüp Yönetimine, oyuncularımıza ve taraftarlarımıza inandığını ve güvendiğini ifade eden Çalımbay, “Oyuncularımın bu kötü gidişatın altından kalkacağına inanıyorum. Hepsi çok kalite oyuncular. Karakter olarak da çok sağlam karaktere sahipler. Bu arkadaşlarda her şeyini ortaya koyacaklardır. Bundan sonra oynayacağımız maçların hepsi final niteliğinde, telafisi olmayan maçlar. Artık zamanda daralıyor. Bundan sonra maçlarımızı mükemmel şekilde bitirmeliyiz. Kredimiz kalmadı artık bizim. Herkes performansını en üst seviyeye çıkartmalı. Böyle olacağına inanıyorum. İnşallah Eskişehir maçı ile yeni bir başlangıç yapacağız. Tabi bu futbol hiçbir şey belli olmaz. Ama biz maçın kendi lehimize bitmesi için her şeyi yapacağız. Bazı arkadaşların performansından memnun değilim. Onlar toparlanmalı ve performanslarını en üst seviyeye çıkmaları gerekli” şeklinde konuştu.
 
Çalımbay, Eskişehir’de hedefledikleri her şeyi yaptıklarını, kendisi için çok özel bir maç olduğunu, ancak şu an Sivasspor’un başında bulunduğunu ve Sivas kendini bambaşka hissettiğini söyleyerek şöyle devam etti: “Eskişehirspor maçı benim için çok önemli bir maç. Buraya gelmeden önce oraya görev yapıyordum. Orda ki bütün oyuncular benim kendi getirdiğim, kendi kurdum takım. İki sene biz Eskişehir’de ne hedeflediysek onu yaptık. Biz en zor günlerinde orada görev yaptık. Süper Lig’e çıktıklarında ilk sene ligde tuttuk. Diğer sene ilk on içinde olacağız dedik onu yaptık. Sivas benim için çok bir yer. Kendimi burada bambaşka görüyorum. İlk yarıda sezona başladım bir takıma ikinci yarı rakip olmak benim için değişik bir duygu. Artık benim önemli olan tek şey Sivasspor’un başarısı. Tek amacımız oradan iyi bir sonuçla memleketimize dönmek. Eskişehirspor iyi bir takım. İyi futbolcuları var. Çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bizim tek amacımız oradan puanla dönmek. Bugüne kadar zor maçlar oynadık ligin birincisi, ikincisi, Galatasaray, Antalyaspor ile oynadık hepsi zor maçlardı. Artık her maçtan puan almalıyız ki buradan kurtulalım. Biz iyi şeyler yapacağız.”
Taraftarlara da seslenen Çalımbay, “Önümüzde on üç maç var. Biz takımımızdan çok umutluyuz. Biz bu takımı toparlayacağımıza, çok iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. Ben umutsuz değilim. Taraftarlarımızda umutsuzluğa düşmesin bizi desteklesinler” dedi.
 
Sakat futbolcularımızın çokluğundan yakınan Çalımbay, “Hayrettin’i son haftalarda defansta oynaktık. Çok da memnunduk. İyi de oynuyordu. Galatasaray maçında da stoperde çok iyi oynuyordu onun sakatlanmasıyla da oyun düzenimiz bozuldu mağlup olduk. Geçen hafta Bursaspor maçında kendi kalesine gol attı. Morali çok bozuldu. Kendisiyle günlerce konuştuk. Hazır olduğunu söyleyince de yine Trabzonspor maçında stoper oynattık. Kim hazırsa, iyiyse biz onu oynatacağız. Burada önemli olan Sivasspor’un menfaatleri. İsim hiç önemli değil. Hayrettin sıkıntılı günlerimizde stoperlerimizin sakat olduğu dönemlerde çok iyi işler yaptı. Görevini de çok iyi yaptı. Biz bir takımız ve bir bütün olmamız lazım iyi yerlere gelmek için. Bu ligin ne üstü belli ne de altı. Üst üste iki galibiyet aldığın zaman çok iyi yerlere geliyorsun iki hafta yenildiğin zaman başka bir yerde oluyorsun. Karma karışık istikrarsız bir lig. Biz bugüne kadar yapılacak her hatayı yaptık. Bundan sonra bunlar olmayacak. Emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Yabancı arkadaşlarımıza pek fazla bir şey söyleyemiyoruz. Özellikle Eneramo için. Hem kar, hem soğuk alışık değil alışma süresi uzun sürdü. Kamil Grosicki çok genç bir oyuncu ama geleceği çok parlak bir oyuncu. Uyum sürecini atlatanca biz çok iyi bir takım olacağız. Bize maçları kazandıracak oyuncular kapasitelerinin çok altında oynuyorlar. Biz bunların hepsini düzelteceğiz. Oyuncu olarak da taktiksel olarak da. Abdurrahman İstanbul’da tedavi görüyor. Ivanovs’un MR’ı çekildi temiz çıktı. Ama oynayabilecek seviyeye gelmesi için 2-3 haftaya ihtiyacı var. Başka bir sıkıntımız yok” dedi.

Haber Galerisi

Image #284
RECEP_YUKSEL 02/15/2011 854