O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Trabzonspor maçını iyi bir şekilde bitireceğiz

Trabzonspor maçını iyi bir şekilde bitireceğiz
Trabzonspor maçýný iyi bir şekilde bitireceğiz

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Trabzonspor maçını hem taraftarlarımızın desteğiyle, hem oyuncularımızın gayretiyle çok iyi bir şekilde bitireceğimize inandığını söyledi.

Çalımbay, 4 Eylül Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında, ligin ikinci yarısında oynadığımız 3 maçta da güzel mücadele ettiğimizi, ancak karşılığını alamadığımızı söyledi. Oyunun da önemli olduğunu, ancak bunu puana dönüştürmeleri gerektiğini ifade eden Çalımbay, ''Bizim için şu andaki en önemli şey puan ve puanlar. Ama bizi en çok memnun eden şey futbolcu arkadaşlarımızın gösterdiği gayret ve arzu. Şanssızlığımızı mutlaka bir gün kıracağız'' diye konuştu.

Oynadıkları oyunu devam ettirmeleri, hatta üstüne çıkmaları gerektiğini vurgulayan Çalımbay, şöyle konuştu: ''Çünkü Trabzonspor gerçekten iyi oyunculardan kurulu bir takım. Deplasmanlarda büyük başarısı olan bir takım. Onun için kendi sahamızda çok dikkat etmemiz gerekiyor. Ama biz hiçbir zaman içeride, dışarıda diye ne takım ayırdık, ne de oynadığımız takıma göre geri çekilmek veya beraberlik gibi bir düşüncemiz olmadı. Her zaman galibiyet için oynamışızdır. Burada da yine aynı şekilde olacak.''

Bundan sonraki maçlar için hayati derecede önemli olduğunu söyleyen Çalımbay, şunları kaydetti: ''Artık telafisi olmayan maçları oynuyoruz. Beni en çok sevindiren takımımız bunun bilincinde. Buradaki Trabzonspor maçını taraftarımızın desteği ve oyuncularımızın gayretiyle çok iyi bir şekilde bitireceğimize inanıyorum. Çünkü ben futbolcularıma sonuna kadar inanıyorum. İyi bir kadromuz var, iyi oyuncularımız var. Mükemmel bir arkadaşlık ortamı oluştu. İnşallah bunu da sahaya yansıtmaya çalışacağız. Mutlaka Sivasspor'u bu zor durumdan çıkarmaya çalışacağız. Artık telafisi olmayan maçlar oynayacağız, ilk maçımız da Trabzonspor maçı. Kesinlikle taraftarımızın da desteğiyle buradan iyi bir şekilde ayrılacağımıza inanıyoruz. Yalnız Bursaspor ve Galatasaray maçında oynadığımız oyunun çok üstüne çıkmamız gerekiyor.'' 

Çalımbay, hiçbir eksiklerinin bulunmadığını, takımın hazır durumda olduğunu ifade ederek, ''Sadece Abdurrahman ve Dennis'in problemi var. Onun dışında hiçbir arkadaşımızın problemi yok. Bir sıkıntımız yok, kadro olarak iyi durumdayız'' dedi.

Trabzonspor maçında özel bir önlem alıp almayacağının sorulması üzerine Çalımbay, ''Her türlü önlemleri alıyoruz. Ama bireysel hatalar olduğu zaman maalesef ona yapacak bir şeyimiz yok. Taktik olarak baktığınız zaman her türlü önlemi alıyoruz. Trabzonspor maçı da en çok önlem alınacak maçlardan bir tanesi. Tabi ki her türlü önlemlerimizi alıyoruz'' ifadesini kullandı.


Haber Galerisi

Image #276
RECEP_YUKSEL 02/11/2011 743