O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Ligi çok iyi yerde bitireceğiz

Ligi çok iyi yerde bitireceğiz
Ligi çok iyi yerde bitireceğiz

Yardımcı antrenörümüz Bülent Albayrak resmi internet sitemize yaptığı açıklamada Bursaspor maçında birçok pozisyonu değerlendiremediklerini, maçın skorunun mağlubiyet olmadığını söyleyerek “Taraftarlarımızın endişe duymasına hiç gerek yok. Ligi çok iyi yerde bitireceğiz” dedi.

Bursaspor maçını değerlendiren Albayrak, maça seyirci baskısıyla başladığımızı ancak bundan etkilenmediğimizi belirterek, “Takımımız çok iyi mücadele etti süper gol pozisyonlarına girdi. İlk yarının son saniyesinde çok şanssız bir gol yedik. Top orta alanda iki kişinin ayağına çarptı ve rakip takımın önünde kaldı ondan dönen top kanattan geldi ve bize gol oldu. Çok talihsiz bir gol ama maçın ikinci yarısında attığımız bir gol var nizami bir gol yani rakip kaleci kendi oyuncusuyla hava topunda çarpışıyor ve boşta kalan top gol oluyor ama sayılmıyor. Televizyonlarda da çok tartışılmış bu pozisyon. Bunun akabinde pozisyon yakaladık ve 1-1 yaptık maçı. Ondan sonrada çok net pozisyonlarımız var golle sonuçlandıramadık maalesef ve son saniyede ters bir top yüksek topta sektirilen bir top çok şanssız bir gol yedik ve çok üzgünüz tabi ki. Ama şu maça giderken biz 1 puan almak için değil 3 puan almak için gidiyorduk. Takımımızın durumu çok iyi çok iyi mücadele ediyor çok iyi pozisyonlara giriyor yani maçta biz farklı galip gelseydik 2-0 ya da 3-0 gibi insanlar skora şaşırabilirdi ama maçı izleseydi skora hiç şaşırmazlardı. Gerçekten hak etmiş diye düşünürdü.  Gerçekten takımımız çok iyi mücadele ediyor. İnşallah bir seriye başlayacağız ilk galibiyet geldikten sonra peş peşe galibiyetler almaya başlayacağız diye düşünüyorum. Yani geriye dönüp baktığımızda mağlup olduğumuz takımlar Bursaspor, Fenerbahçe ve Galatasaray son oynadığımız 4 maçın 3 ü bu takımlar. Zorlu maçlar bir tanesi de Antalyaspor çok zor şartlarda oynadık 1-1 bitti yenmeyi çok istemiştik. Lig çok uzun kolay hiçbir maç yok. Bizim taraftarlarımızın endişe duymasına hiç gerek yok inşallah ligi çok iyi yerde bitireceğiz. Bundan herkes adı gibi emin olsun. Sadece bu çocuklara destek vermesi lazım yapılacak tek şey o. Mükemmel çalışıyorlar hepsi çok disiplinli inşallah çok iyi bir yerde bitireceğiz. Önümüzdeki yıl çok büyük hedeflerimiz var” dedi.

Yenildiğimiz maçlarda bile çok iyi oynadığımızı ancak gol bölgesinde etkisiz kaldığımızı ifade eden Albayrak, “Galatasaray maçında yediğimiz golden hemen önce kaçırdığımız çok net bir pozisyon var o golü biz yapsak maç bizim lehimize olacak. Aynı şekilde yine Bursaspor maçı da öyle. Çok net pozisyonlarda şanssızlık demek lazım buna başka açıklaması yok. Bursaspor maçının ilk yarsında kaçırdığımız golde Kamil Grosicki gibi bir futbolcunun o topu içeriye sokması lazım maçın daha başında ayak içiyle vursa biz öne geçsek maçı da biz galip bitireceğiz. Olmuyor yani bir şanssızlık var ve kıracağız o şanssızlığı. Burada önlenecek bir şey yok yani o pozisyonda biraz daha dikkatli olsa o topu içeriye soktuğu zaman maçı galip bitireceğiz. Bursaspor takımı çok iyi bir takım yine Galatasaray çok iyi bir takım Fenerbahçe’ye geldik çok iyi mücadele ettik duran toptan basit hatalar dediğimiz gibi bu tür hataları az yapmamız lazım. Bunlar üzerinde çalışıyoruz inşallah en kısa sürede halledeceğiz bunu” şeklinde konuştu.

Cumartesi günü oynayacağımız Trabzonspor maçına mutlak galibiyet için çıkacağımızı ve Trabzonspor’un konumundan korkmadığımızı söyleyen Albayrak: “Bizim takımımız her takımı yenebilir önümüzde Trabzonspor maçı var o maçtan da galip gelebiliriz. Çok iyi çalışıyoruz ilk geldiğimiz günden beri takım çok iyi çalışıyor. Son döneme batlığımızda da takımda gözle görülür bir düzelme var. Bu bizim teşhisimiz değil bunu herkes söylüyor. Takımın oynadığı oyun mücadele gücü her şey güzel. Yani Trabzonspor’u yenmek için sahaya çıkacağız. Trabzonspor’un ismi bulunduğu yer bizi korkutmuyor. Sivasspor iki sezon şampiyonluğu kıl payı kaçırmış bir takım. Bizim takımımız çok iyi futbolcularımıza güveniyoruz. İnşallah o maçtan galibiyetle ayrılacağız.” dedi.

Bülent Albayrak, A2 milli takımına gönderdiğimiz Ziya Erdal ve Korcan Çelikay’ın çok kaliteli isimler olduklarını ve milli takıma oyuncu gönderdikleri için çok mutlu olduklarını dile getirerek şöyle devam etti; “İki oyuncumuzun milli takıma gitmesi bizim adımıza çok sevindirici bir olay. Biz geldikten sonra Ziya’yı banko oynatmaya başladık. Yani ondaki potansiyeli gördük ve sürekli oynatıyoruz. İnşallah Ziya A Milli Takımda da oynayacak. Korcan Beşiktaş’tan aldığımız bir oyuncu. O da Türk futboluna ilerde çok büyük katkılar sağlayacak. Bu bizim için yeterli değil bizim takımımızda çok yetenekli futbolcular var bunlardan başka futbolcuları da milli takıma göndermek istiyoruz. Genç arkadaşlarımız var önlerinde daha çok yol var bu oyuncularımızda milli takıma gidecektir. Ziya ve Korcan’ın milli takıma gitmesi benim için sürpriz olmadı. Önümüzdeki yıllarda A Milli Takımın sol beki olur. Bizde tüm Sivaslılar olarak gurur duyarız ve onun adına seviniriz.”

Yıllar önce Sivasspor’umuzda teknik direktörlük yaptığını o günkü şartlar ile bu günkü şartların çok farklı olduğunu söyleyen Albayrak: “Benim çalıştığım sene Karayollarının çok küçük minyatür bir sahası vardı. O sahada çalıştırırdım ben takımı veya izin verirlerse Beden Terbiye’de antrenman yapardık. Çok zordu o dönem tabi para yoktu bir tane futbolcu alamamıştık biz Play-Off a giderken. Belki benim dönemimde lige çıkmak nasip olurdu. Ama olmadı çok güzel günlerim geçti burada. Seyirci çok destek olmuştu o zaman bana ve takıma. Daha sonra bir kez daha gelmiştim o dönemde yine aynıydı kampa giderdik kamp parasını ödeyemeyecek durumdaydı takım. Saha yoktu transfer yapma şansı yoktu çok zordu yani. Ama şimdi gelip baktığımda geçenlerde başkan gelip söyledi bana dedi ki o geldiğin seneyle şimdiyi kıyasla dedi tabi kıyaslanacak gibi değil. Çok büyük mesafeler yol almış. Tesisleriyle artık bir takım olmuş Sivas. Bu tabi çok sevindirici. Böyle bir kulüpte görev yapmak da ayrı bir keyif. “ ifadelerini kullandı.

Kaynak. Sivasspor.org.tr

 

 

 


Haber Galerisi

Image #274
RECEP_YUKSEL 02/09/2011 797