O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay Sabır İstedi

Çalımbay Sabır İstedi
Çalýmbay Sabýr İstedi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yeni transferlerimizin takımımıza çok faydalı olacaklarına inandığını belirterek, ''Ama onlara en az birkaç hafta sabretmemiz gerekiyor'' dedi.

alımbay, 4 Eylül Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında, ligin ilk yarısını istediğimiz şekilde bitirmediğimizi söyledi. 

Dezavantajının teknik heyet olarak takıma sonradan gelmeleri olduğunu ifade eden Çalımbay, ''Tanımadığımız, kendi kurmadığımız bir takıma geldik. Ama şu anda ikinci yarıya başlarken de aldığımızoyuncularla takımın neredeyse yüzde 40-50'sini biz kurmuş oluyoruz'' dedi. 

Yeni transferlerin takımımızın gücüne güç katacağına inandığını bildiren Çalımbay, ''Bu arkadaşlarımız kendi takımlarında, kendi ülkelerinde çok iyi oynayan arkadaşlarımız. Ben oyuncu arkadaşlara yürekten inanıyorum. Kesinlikle çok faydalı olacaklarını düşünüyorum. Ama onlara en az birkaç hafta sabretmemiz gerekiyor'' diye konuştu. 

Çalımbay, transferde başkanımız Mecnun Otyakmaz'dan hangi oyuncuyu istersek hemen hepsini aldığını artık başka bir transfer istemediğini belirterek, ''Sadece genç bir oyuncu olursa, önümüzdeki yıllar için kulübe de maliyeti olmayan iki genç oyuncu alabiliriz. Onun dışında şu anda bir transfer istemiyorum'' ifadesini kullandı. 

SAKATLIKLAR CAN SIKIYOR
Takımımızın gidişatından memnun olduğunu dile getiren Çalımbay, ama canımızı sıkan birkaç olay olduğunu, şu anda 8 oyuncularının Medical Park Antalyaspor maçında oynamama ihtimali bulunduğunu söyledi. Bu oyuncuların Sedat, Abdurrahman, Hayrettin, Uğur, Pedriel, Mehmet Nas, Keita, Kadir olduğuna işaret eden Çalımbay, ''Yani 8 arkadaşımız şu anda bizim için çok riskli durumdalar. Çoğunun oynamama durumları yüzde 80, hatta bazı arkadaşlarımızın da yüzde 100 oynamama durumları var. Bizimüzüldüğümüz şu andaki sıkıntımız bu'' dedi. Çalımbay, Ziya'nın da sarı kart cezası nedeniyle bu maçta forma giyemeyeceğini de vurguladı. 

Medical Park Antalyaspor maçının bizim için çok önemli olduğuna dikkati çeken Çalımbay, ''Bizim için Antalyaspor maçı kazanılması gereken bir maç. Mutlaka hiçbir mazeret düşünmüyoruz, kazanmaktan başka hiçbir seçeneğimiz yok. Sahaya 11 kişi çıkacak Sivas takımı ve kim çıkarsa çıksın mutlaka maçı kazanmak için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız. Çünkü bu maç Sivasspor için çok önemli'' diye konuştu.


Haber Galerisi

Image #263
RECEP_YUKSEL 01/26/2011 856