O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay: Bugünleri Atlatacağız

Çalımbay: Bugünleri Atlatacağız
Çalýmbay: Bugünleri Atlatacağýz

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, antrenman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada Antalyaspor maçının önemine değinerek, “birlik ve beraberlik içerisinde içinde bulunduğumuz zor günleri atlatacağız” dedi.

Galatasaray maçında galibiyete çok yaklaştıştığımızı ancak bulduğumu pozisyonlarda son vuruşlarda ve paslarda istediklerimizi yapamadığımızı söyleyen Çalımbay, “Galatasaray maçı bizim için üç ihtimalli maçlardan birsiydi. Deplasmanda oynadık kazanabilirdik de. Maalesef istemediğimiz bir sonuç oldu. Takımıma baktığım zaman oyundan memnunum. Çok daha iyi işler yapabilirdik, girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilirdik. Herkes Galatasaray’ın daha baskılı oynadığını düşünebilir, zaten bizim istediğimiz oyunda buydu. Karşılaşma içinde istediğimiz şeyleri de gerçekleştirdik ama son paslarda sıkıntı yaşadık. Girdiğimiz pozisyonlardan birini atsaydık çok daha farklı olacaktı. Hayrettin’in oyundan çıkması oyun düzenimizi bozdu. Her şeye rağmen iyi bir oldu. Yeni transfer ettiğimiz arkadaşlarımız ilk defa bir arada oynadılar. Bizim için her açıdan zor bir maç oldu.” dedi.

 
Cumartesi günü oynayacağımız Antalyaspor maçının önemine de değinen Çalımbay, “Antalyaspor maçı bizim mutlaka kazanmamız gereken bir maç. Telafisi olmayan bir maç. Bunun bilincindeyiz, farkındayız, kendi sahamızda ilk kez yeni transferlerimizde oynayacak. Her şeye rağmen kendi sahamızda oynadığımız maçları kazanmalıyız. Antalyaspor maçı da zor olacak. İyi bir takım. Bulunduğumuz konum itibari ile kazanmaktan başka çaremiz yok. Yapmamız gereken şey Galatasaray maçında oynağımız oyunun çok çok üstüne çıkmak. Son oynadığımız maçlara baktığımız zaman iki deplasman maçı oynadık. Fenerbahçe ve Galatasaray ile iki maçtan da 1-0 mağlup olduk. Artık kendi sahamızda oynadığımız maçı kazanmalıyız başka hiçbir düşüncemiz de yok” dedi.
 
Çalımbay, Takımımıza yeni katılan futbolcularımızın uyum sürecinden sonra büyük katkı sağlayacaklarına inandıklarını, hepsini takip ederek transfer ettiğimizi ve kaliteli oyuncular olduğunu söyleyerek şöyle devam etti; “Ben buna yürekten inanıyorum. Çünkü hepsi çok iyi oyuncular. Birlik beraberlik içerisinde bugünleri atlatacağız. Yönetim kurulumuza gerçekten teşekkür ederiz. Çok iyi transferler yaptık hep beraber. Artık büyük transfer yapmayı düşünmüyoruz. Belki geleceğe yönelik bir iki genç futbolcu alabiliriz. U17 takımımızda forma giyen Yakup artık A takımızla birlikte çalışacak. Onun dışında başka transfer yapmayı düşünmüyoruz. Geçen hafta hiç beklemedik bir şekilde Ramoviç sakatlandı. Sakatlığı da uzun sürecekti. Sözleşmesini dondurduk onun yerine yeni bir kaleci aldık. O da bizim seyrettiğimiz beğendiğimiz çok iyi bir kaleci.”
 
Takımımızda çok sayıda sakat futbolcunun üzerine yenilerinin eklenmesiyle şok olduklarını ifade eden Çalımbay, “Sakat futbolcularımızın dışında beş altı tane de hasta arkadaşımız var. Bugün on üç, on dört kişi antrenman yapıyoruz. Havalar soğuk, maalesef futbolcularım da kendilerine dikkat etmiyor. Bundan sonra izinleri kaldırdım. Önemli bir durum olmadıkça kimseye izin vermeyeceğiz. Hayrettin kötü bir darbe aldı Galatasaray maçında. Şu an evinde dinleniyor. Hayrettin’in Antalya maçına yetişeceğini umuyorum. Ancak Abdurrahman ve Sedat’ın maça yetişmeleri çok zor. Önümüzdeki haftadan itibaren de onlarda takımla birlikte çalışmalara başlayacaktır. Dennis yaklaşık bir ay yok. Pedriel hasta şu an hastanede” dedi.

25 Ocak 2011 Salı ,19:00:51 www.sivasspor.org.tr

Haber Galerisi

Image #261
RECEP_YUKSEL 01/26/2011 902