O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay: Tarihe Geçmek İstiyoruz

Çalımbay: Tarihe Geçmek İstiyoruz
Çalýmbay: Tarihe Geçmek İstiyoruz

Eneramo çok önemli bir oyuncu

Antalya kampını ve yeni transferlerimizi kulübümüz resmi internet sitesine değerlendiren Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Antalya kampının takımımız için son derece faydalı geçtiğini belirterek, “Çalışma ortamı her şey çok mükemmeldi. Oyuncuların katılımı, çalışması süperdi. Tek sıkıntımız yeni transferlerimiz biraz geç geldi. Onlarla beraber fazla çalışma fırsatı bulamadık Antalya’da. Bir maç dahi oynayamadık onlarla.   Tek sıkıntımız bu oldu onun dışında iyi bir kamp ortamı geçirdik” dedi.

 Yeni transferlerimizin takımımıza uyumunun kısa sürmesi konusunda çaba harcadıklarını dile getiren Çalımbay, “Çek futbolcularımız Jakub Navratil, Tomas Rada, Polonyalı futbolcumuz Kamil Grosicki, Brezilyalı Sandro Da Silva Mendonça ve Korcan Çelikay sürekli takip ettiğimiz, kendi takımlarında sürekli oynayan futbolculardı. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kadromuza kattık. Uyum süreçleri bizim için çok önemli. Bir an önce adapte olmaları gerekiyor. Mutlaka bize de faydalı olacaklardır. Dediğim gibi uyum sorununu bir an önce atlatmaları gerekiyor. Zaten son maçlarda iyi giden bir takımımız vardı. Yaptığımız takviyelerle daha da güçlendik. Yeni oyuncularımızdan Kamil hiçbir dil bilmiyor. Uyum süreci umarım uzun sürmez. Diğer transferlerimizde ilk kez Türkiye’de oynayacak. Bu uyum sürecini daha kısa tutmak için takımımızı kampa aldık İstanbul’da. Herkes şuan burada diyalog içinde iç içe. İnşallah bu dönemi bir an önce atlatırız. Şuan tek korkumuz uyum süreci belki sezon başı olsa bekleme süremiz olacaktı ama şuan böyle bir şansımız yok. Herkesin biran önce adapte olup her şeyini ortaya koyup biran önce üst sıralara tırmanmalıyız. Bulunduğumuz konum itibariyle telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Michael Eneramo Bu bizim istediğimiz bir oyuncuydu. Daha önce anlaşmaya çalışmıştık. İlk görüşmemizde anlaşamamıştık. Daha sonraki yaptığımız görüşmelerde anlaşmayı başardık. Çok iyi bir forvet oyuncusu. Oynadığı mevkide çok iyi işler yapan önemli bir oyuncu. İnşallah bize de faydası olacaktır” şeklinde konuştu.

 Galatasaray Maçında Puan Alacağımıza İnanıyorum

Pazar günü deplasmanda Galatasaray ile karşılaşacğımızı ve maçın çok zor ve önemli olduğuna değinerek, “Galatasaray maçı üç ihtimalli bir karşılaşma. Biz İstanbul’a puan ya da puanlar için geldik. Buradan mutlaka puan almak istiyoruz. Bulunduğumuz konum itibariyle kazanmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Yeni arkadaşlarımıza bu karşılaşmada şans verir miyiz vermez miyiz? buna son günlerde karar vereceğiz. Biz buradan puanlarla ayrılacağımıza inanıyorum. Türk Telekom Arena’da oynanacak bu karşılaşma. Öncelikle böyle bir stadı Türk futboluna kazandıran herkese teşekkür etmek gerekir. Gerçekten mükemmel bir stat yapıldı. Bana göre Türkiye’nin en güzel stadı. Bizim içinde futbolcularımız içinde çok önemli bir karşılaşma. Burada ilk resmi maçı yapmak, gol atmak, puanlar almak tabiî ki bizim için çok önemli tarihe geçmek açısından. Bu statta ilk golü atan, ilk puanı alan takım biz olursak bizim için apayrı bir mutluluk olacaktır. Ama her şeyden önemlisi bizim için önemli olan buradan üç puanı alarak ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak” dedi.

 Defansta Sorun Devam Ediyor

Çalımbay, Defans bölgesinde şanssız bir dönem yaşadığımıza da değinerek, “Diallo ameliyat oldu sözleşmesini dondurduk. Çok büyük bir sakatlık geçirdi. Deniss Ivanovs sakatlandı o da yaklaşık bir ay yok. Abdullah Dereli bir hafta sonra yeniden oynayabilecek duruma gelecek. Sedat Bayrak’ın bir sakatlığı var o muhtemelen maç gününe kadar oynayabilecek duruma gelecek. Şuan için başka bir sakat oyuncumuz yok. Şuan yaptığımız transferler bizim için yeterli. Her şeyimiz yeterli artık. Transferi tamamladık diyebiliriz. Bundan sonra kadromuza başka bir isim katmak düşünmüyoruz. Belki geleceğe yatırım açısından birkaç genç futbolcuyu kadromuza katabiliriz. Bunun dışında başka bir transfer düşünmüyoruz” dedi. 

Yönetimimize Teşekkür Ederim

Çalımbay, transfer konusundan Türkiye’deki en hareketli kulüp olduğumuzun altını çizerek, “Yönetimimize, Başkanımız Mecnun Otyakmaz’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten çok iyi transferler yaptık. Biz kimi istediysek yönetimimiz hepsini transfer etti. Artık iş teknik heyet ve futbolcularda. İnşallah takımımızı iyi yerlere getireceğiz” dedi.

 Taraftarımız Bizim Birinci Adamımız

Son olarak taraftarımıza seslenen Çalımbay, “Şuan ki durumumuzdan kurtulmak için teknik heyete, futbolculara, yönetime, taraftarlarımıza çok büyük iş düşüyor. Taraftarlarımız bizim birinci adamımız. Diğer takımlarda olduğu gibi taraftarlarımız bizim on ikinci adamımız değil birinci adamımız. İnşallah onlarında desteğiyle bugünleri aşacağız” şeklinde konuştu.


Haber Galerisi

Image #252
58zarali 01/19/2011 866