O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.


Hayrettin özür diledi

Hayrettin özür diledi
Hayrettin özür diledi

Sivasspor'da, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Giresunspor maçının devre arasında yaptığı davranışlar nedeniyle süresiz kadro dışı bırakılan Hayrettin Yerlikaya, camiadan özür diledi.

Takımın 2. kaptanı olan ve sakatlığı nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalan Mehmet Yıldız'ın yokluğunda takımın kaptanlığını üstlenen Hayrettin Yerlikaya, süresiz kadro dışı bırakılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Giresunspor maçında da takımın kaptanlığını üstlenen Yerlikaya, yaptığı açıklamada, ''Son oynadığımız Türkiye Kupası'ndaki Giresunspor karşılaşmasında, yapmamam gerektiğine inandığım ama bir anlık yapmış olduğum davranışımdan dolayı, başta Sivasspor Yönetim Kurulu, teknik heyet ve büyük Sivasspor taraftarı cefakar Yiğidolar'dan özür diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Tecrübeli oyuncu Yerlikaya, ''Formasını aralıksız 11 yıl şerefle taşıdığım ve taşımaktan son derece onur duyduğum, Türk futbolunda (A) Milli formayı giymeme vesile olan Sivassporumuzun formasını ve kaptanlık pazubandını, görev yaptığım süre içinde layıkıyla ve şerefimle taşıdığıma inanıyorum'' dedi.

Süresiz kadro dışı kalmasının ardından Sivasspor A2 takımı ile antrenmanlara çıkan Yerlikaya, şunları kaydetti:

''Maç içerisinde yaşadığım bir anlık öfkemin sonucu olarak gösterilen hareketim, ne Sivasspor Yönetim Kurulu'na, ne Sivaspor camiasına, ne de Sivasspor taraftarına karşı yapılmış bir saygısızlıktır. İstem dışı yaptığım hatamdan dolayı bütün Sivaslılardan, Sivasspor camiasından özür diliyor, uğrunda şehitlerin verildiği o formanın kutsallığını kalbimde yaşattığımı ve bundan sonra da yaşatacağımın bilinmesini rica ediyorum.

Yaşanmasını asla istemediğim ve her zaman da karşısında futbol oynadığım tribünlere hoş gözükmediğine inandığım anlık tutum ve davranışlarımdan dolayı, tekrar tekrar büyük Sivas halkından ve büyük Sivasspor camiasından özür diliyorum. Saygılarımla.''

-(A) MİLLİ TAKIM'A KADAR YÜKSELDİ-

Sivas amatör futbolundan yetişip profesyonelliğe ilk adımını Sivasspor'da atan Hayrettin Yerlikaya, Sivasspor forması altında (A) Milli Takım'a kadar yükseldi.

Sivasspor'u 2004-2005 sezonunda, ikinci ligden birinci lige taşıyan ''şampiyon kadroda'' da yer alan Yerlikaya, Sivasspor'un en istikrarlı oyuncularından biri olarak göze çarpıyor.

Sivasspor forması altında lig, kupa ve Avrupa kupalarında birçok maçta forma giyen Yerlikaya, kırmızı-beyazlı ekibin şu anki kadrosundaki en kıdemli isim olarak dikkati çekiyor. Yerlikaya, 11 yıldır Sivasspor formasını giyiyor.


Kaynak : AA

58zarali 03/19/2010 1,018 0 yorum 0 dışında 0 derecelendirme

0 yorum

Bir Yorum Yap

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  • Henüz yorum gönderilmemiş

Derecelendirme Yalnızca Üyeler Tarafından Kullanılabilir. Oy Vermek için Lütfen Giriş veya Kayıt Yapın.
Muhteşem! (0)0 %
Çok İyi (0)0 %
İyi (0)0 %
Orta (0)0 %
Kötü (0)0 %