O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Rıza Çalımbay: Varını Yoğunu Ortaya Koyacak Arkadaşa İhtiyacımız Var

Rıza Çalımbay: Varını Yoğunu Ortaya Koyacak Arkadaşa İhtiyacımız Var
Rýza Çalýmbay: Varýný Yoğunu Ortaya Koyacak Arkadaşa İhtiyacýmýz Var

Teknik direktörümüz Rıza Çalımbay ve futbolcularımızdan Abdurrahman Dereli ve Mehmet Yıldız Lig TV'nin sorularını yanıtladı.


Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, İkinci yarıda 17 telafisi olmayan maç oynayacağımızı ve bu nedenle kampın çok önemli olduğunu söyledi.

Antalya Side’de kampta olan Sivasspor’umuzun Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yaptığı açıklamada “Ligin ikinci yarısı telafisi olmayan 17 maç oynayacağız. Bu kampların önemi gitgide artıyor. Biz takımı sonradan aldık. Bir sürü eksiğimiz vardı bunları maç oynadıkça gördük. Şuan kadromuz tam değil 13-14 kişiyle antrenman yapıyoruz. İki ocakta yabancı arkadaşlarımızda takıma katılacak bir kaç takviyemiz olacak. Kamp dönemini iyi değerlendirdiğimizde ikinci yarıya iyi başlayacağımızı düşünüyorum. Konum olarak iyi bir durumda değiliz.17 tane çok kritik karşılaşmaya çıkacağız bununda bilincindeyiz. Ben takımımıza yürekten inanıyorum, güveniyorum” dedi.

Takımda ki bazı oyuncularla yolların ayrıldığını ifade eden Çalımbay,

“Takım arkadaşlarımız kapasitelerine yüzde 80’lere 90’lara çıkartırlarsa istediğimiz yerlere geleceğimize inanıyoruz. Bunu söylerken de ilk yarının son maçlarına bakarak söylüyorum. 2. yarı son oynadığımız karşılaşmaların üstüne çıkmalıyız. 10 kişiye yakın arkadaşımızla yollarımızı ayırdık. Bazı arkadaşlarımız oynamadığı zaman sıkıntı çıkıyordu. Bazı arkadaşlarımızın da tecrübe kazanması için sürekli oynaması gerekiyordu. Bir teknik direktör gözüyle baktığımız zaman takıma katkı sağlayan, faydalı olan kimseyi göndermek gibi bir düşüncemiz olamaz. Örneğin: biz geldiğimizde Pedriel’in 11 de hiç maçı yoktu. Biz geldik oynatmaya başladık oda çok iyi maçlar çıkarttı” dedi.

Biz kimsenin önünü kesmiyoruz diyen Çalımbay, “Bir futbolcu oynamıyorsa bana göre kendinde bir şeyler aramalı. Biz artık o oynar mı, bu oynar mı, oynarsa ne yapar? düşüncesinde olacak durumda değiliz. Şuan ki konumumuz iyi bir konum değil. Bizim şuan varını yoğunu ortaya koyacak arkadaşlara ihtiyacımız var. Sivasspor bu güne kadar her çeşit gol yemiş. Basit ve şansız goller yemişiz. Son maçlarımızda 4 maçta 3 gol yedik. 3 golde ölü toptan. Artık eskisi gibi pozisyon vermiyoruz. Defans oturdu, orta sahamız görevini biliyor. Son iki sezondur Sivasspor en fazla gol yiyenlerden birisi. Biz buna çok önem veriyoruz. Fenerbahçe maçı en sinir olduğum karşılaşma oldu. Benim sinirlenmem yenildiğimiz için değil, Fenerbahçe ile oynuyorsun 3 ihtimalli karşılaşma. İlerde bir top tutamadık. İlerde top tutamazsak defans nasıl ileri çıkacak. Ne kadar dayanacak? Biz ilerde biraz top tutabilseydik defans oyuncularımızda rahatlayacaktı. Bu golü yemeyecektik. Gereksiz bir gol yedik. Şuan ki oynadığımız oyunun çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Son maçlarda çok iyi oyun ortaya koyduk. İstanbul Belediye maçında aldığımız yenilgi takımı tanıma açısında benim için çok iyi oldu. Mağlup olduğumuz için çok üzüldük ama başkanımıza da söyledim eğer radikal kararlar alırsak bu maç Sivasspor’un kurtuluşu olur dedim. Takımdaki arkadaşlarımızın kapasitelerinin üstüne çıkmaları gerekiyor” şeklinde konuştu.

Sivasspor’umuzun Kaptanı Mehmet Yıldız, “Çok çalışıp Sivasspor’u hak ettiği yerlere çıkarmak istiyoruz” dedi.

Antalya Kampında açıklama yapan kaptanımız Mehmet Yıldız, “2011 yılında 17 tane çok zor maç oynayacağız. Bizim beklentimiz bu karşılaşmalardan en iyi sonuçları alıp Sivasspor’u layık olduğu yerlere çıkarmaktır. Bunu başaracak güçteyiz. Şuan iyi bir kadromuz var takıma yapılacak takviyelerle çok daha iyi bir takım olacağımıza inanıyorum. İlk yarının son haftalarında gösterdiğimiz performansı ikinci yarıya da yansıtırsak hedefimize ulaşacağız” dedi.

Bizim takımımıza gelen her futbolcu hiçbir zaman yabancılık çekmemiştir diyen Yıldız ”Takım içinde olağan üstü bir arkadaşlık var. Yeni gelen arkadaşlarımızda yabancılık çekmeyecektir. Biz kendi aramızda konuştuğumuz zaman hak etmediğimiz yerde bulunduğumuzu biliyoruz. İkinci yarı çok çalışıp hak ettiğimiz yerlere geleceğimize konuşuyoruz. Antrenmanlarda ki çalışmalarımızı maçlara yansıtmalıyız” dedi.

Sivasspor’umuzun başarılı defans oyuncusu Abdurrahman Dereli: “Kötü günleri geride bırakarak, eski günlere döneceğiz” dedi.

Antalya kampında açıklama yapan futbolcumuz Abdurrahman Dereli, takımın şampiyonluğa oynadığı dönemde her şeyin güzel olduğunu belirterek, “Yapılan yanlışlıklar, yanlış transferler, bizler takımı olumsuz yönde etkiledi. Bizlerin performansı da istenen seviyede olmayınca bu durum kaçınılmaz oldu. Gönül ister tekrar aynı konumda olmak. Rıza hocamızla birlikte, takımda ki arkadaşlarımızla, yapılacak takviyelerle tekrar eski günlere geleceğimize inanıyorum. Bu konuma bizler geldiysek tekrar çıkartmasını da hep birlikte anlımızın akıyla başaracağız” şeklinde konuştu.


27 Aralık 2010 Pazartesi ,18:03:29 
www.sivasspor.org.tr 

 

Habere Yorum Yazmak İçin Tıklayın


Haber Galerisi

Image #226
RECEP_YUKSEL 12/28/2010 827