O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay: "Çok stresli bir maçtı"

Çalımbay: "Çok stresli bir maçtı"
Çalýmbay: "Çok stresli bir maçtý"

Çalımbay, 1-0 kazandıkları Konyaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, bugünkü maçın hem kendileri, hem de Konyaspor açısından çok zor bir karşılaşma olduğunu söyledi.
Maça mutlak galibiyet parolasıyla başladıklarını belirten Çalımbay, ''Bizim için kendi sahamızda, kırılma noktası olan bir maçtı, mutlak galip gelmemiz gerekiyordu. Bütün hedefimiz galibiyetti, başka bir düşüncemiz yoktu. Maçın 13-14. dakikasında 10 kişi kalmamız bizim için bir dezavantaj oldu, ama arkadaşlarım gerçekten mükemmel mücadele ettiler, herkes görevini dört dörtlük bir şekilde yaptı, iyi bir galibiyet aldık, çünkü Konyaspor iyi bir takım, deplasmanlarda zor yenilen bir takım'' diye konuştu.
Bugün kaleciden başlayarak tüm oyuncularının iyi mücadele ettiğini, 10 kişi nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadıklarını anlatan Çalımbay, ''Bizim için çok çok önemli bir galibiyet, tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Lig çok uzun bir maraton, sadece bununla bitmiyor, bizi çok zor bir dönem bekliyor'' dedi.
Gelecek hafta deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe maçı dahil olmak üzere kalan haftalarda kendilerini çok zorlu karşılaşmalar beklediğini, telafisi olmayan maçlar oynayacaklarını ifade eden Çalımbay, devre arasını çok iyi şekilde değerlendirip, yapacakları takviyelerle iyi bir duruma gelmek istediklerini kaydederek, ''Sivasspor'u bu zor durumdan kurtarmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız'' ifadelerini kullandı.
Taraftara desteklerinden dolayı teşekkür eden Çalımbay, ''Biz de kulübede maçı kazanmak için ne gerekiyorsa yaptık, bazı tepkilerimiz olabilir, ben hakemlerden özür diliyorum. Bazen hakemlerin doğru şeyleri bize yanlış gelebiliyor, o yüzden kulübeden bazı tepkilerimiz olabilir. Ama gerçekten hakemlerimizin bizi anlayacaklarını biliyorum, çünkü çok stresli, gerilimli bir maç oynadık. Kazandığımız için mutluyuz'' dedi. Sivasspor'a galibiyeti getiren golü atan Erman Kılıç ise Konyaspor ile zorlu bir maça çıktıklarını, maçın başında Sedat'ın kırmızı kart görmesiyle işlerinin daha da zorlaştığını ancak çok iyi mücadele ederek karşılaşmadan galip ayrılmasını bildiklerini söyledi.
Takımın başarısının önemli olduğunu anlatan Kılıç, galibiyet golünü attığı için mutlu olduğunu, Fenerbahçe maçına odaklandıklarını kaydetti. Kadir Bekmezci ve Mamadou Diallo da 10 kişi kaldıkları maçtan galip ayrıldıkları için mutlu olduklarını aktardı.


Haber Galerisi

Image #218
58zarali 12/12/2010 863