O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Çalımbay: "Sezonun en önemli maçlarından.."

Çalımbay: "Sezonun en önemli maçlarından.."
Çalýmbay: "Sezonun en önemli maçlarýndan.."

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay yaptığı açıklamada, Konyaspor karşısında sezonun en önemli maçlarından birine çıkacaklarını belirtti..

Çalımbay, 4 Eylül Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında, göreve başladıktan sonra takımda bazı şeyleri değiştirmeye çalıştıklarını ve bir nebze de olsun bunu başardıklarını söyledi.

Her şeyden önce dirençli bir takım olduklarını ifade eden Çalımbay, Gençlerbirliği, Ankaragücü, Karabükspor maçlarındaki oyunlarının biraz daha üstüne çıkabilmeyi amaçladıklarını ifade etti. Pazar günü Konyaspor maçında kendileri için belki de sezonun en önemli maçlarından birine çıkacaklarını söyleyen Çalımbay, şöyle konuştu:
''Fenerbahçe maçı filan bizi şu anda hiç ilgilendirmiyor. Bizi tek ilgilendiren Konyaspor maçı. Onun için Konyaspor'u mutlaka geçmemiz gerekiyor. Hem bulunduğumuz konum itibariyle, hem puanımızdan dolayı, hem de şu anda güzel bir hava yakalamışız onu devam ettirmek açısından çok önemli. Bütün oyuncularım, hepimiz bu işin bilincindeyiz. Başından sonuna kadar, hiç mücadeleden kopmayacak şekilde oynayıp 3 puanı almak için ne gerekiyorsa her şeyi yapmak için sahada olacağız. Tabi ki futbol bu, futbolun içinde her şey oluyor. Ama bizim tek amacımız kazanmak, başka hiçbir düşüncemiz yok.''

Kalan 2 maçı ama öncelikle Konyaspor maçını 3 puanla kapatmak istediklerini bildiren Çalımbay, şu anda her şeyin ellerinde olduğu bir konuma geldiklerini kaydetti.

Çalımbay, şöyle devam etti:
''Biz maçlarımızı kazandığımız takdirde iyi bir yere geliriz. Başkasına bağlı değiliz, kendimize bağlıyız. Onun için de elimize çok iyi bir fırsat geçti, inşallah bunu da iyi bir şekilde değerlendireceğiz. Bir an önce aşağıdan kurtulmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Zaten önümüzdeki haftadan sonra da lig bitiyor. Devre arası var, iyi bir kamp yapacağız. En az 1 aya yakın Antalya'da kampımız olacak. Bunu da çok iyi şekilde değerlendirdiğimizde o zaman inşallah bambaşka bir Sivas takımı çıkacak sahaya. Ama önemli olan şu kalan 2 maçı çok iyi şekilde bitirmek, başka şu an hiçbir düşüncemiz yok.''

-''VERİRLERSE BİLİCA'YI SEVE SEVE ALIRIZ''-
Soruları da yanıtlayan Çalımbay, transfer konusunda belirledikleri çok sayıda oyuncu olduğunu, yardımcılarının yurt dışında bulunduğunu belirterek, ''İnşallah iyi transferler yapacağız'' dedi.

Şu anda 28 olan kadroyu 24'e indireceklerini de açıklayan Çalımbay, bazı genç oyuncuları da güven kazanmaları için forma giyebilecekleri takımlara göndereceklerini, bu oyuncuların gelecek sezon tekrar Sivas'a döneceğini ifade etti.

Sivasspor'da da forma giyen Fenerbahçeli Bilica'nın kulübüyle sorun yaşadığının, kendisinin genellikle sorunlu futbolcularla çalışmak istemediğinin hatırlatılması ve bu futbolcuyla ilgili bir taleplerinin olup olmayacağının sorulması üzerine Çalımbay, ''Olabilir, orada sorun yaşıyorsa, burada da yaşayacak diye bir şey yok. Seve seve kapımız açık kendisine. Burada çok başarılı günler geçirmiş ve Sivas'ın başarılarında en büyük pay sahiplerinden bir tanesi. Verirlerse tabi ki seve seve alırız, hiç tereddüt bile etmeyiz'' yanıtını verdi.


Haber Galerisi

Image #210
RECEP_YUKSEL 12/09/2010 693