O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Chelsea Sivas'a gelir mi?

Chelsea Sivas'a gelir mi?
Chelsea Sivas'a gelir mi?

Sivasspor Kulübü Genel Kordinatörü Faruk Taşseten, kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, Konyaspor maçından mutlak galibiyetle ayrılmayı hedeflediklerini belirterek, "Önümüzde çok önemli bir Konyaspor maçı var. Bu maçtan mutlak üç puan ile ayrılmamız gerekli. İyi hazırlanıp, iyi konsantre olup saha ve seyirci avantajımızı kullanarak bu maçtan üç puan ile ayrılacağız. Ardından Fenerbahçe ile karşılaşacağız ve ilk yarı sona erecek. Mesut Bakkal'ın ardından Rıza Çalımbay ile anlaştık. Rıza Çalımbay'ın takımın başına gelmesinin ardından sakat oyuncularımız düzelmesiyle birlikte takımımız çıkışa geçti. Takımımız iyi çalışıyor. Son üç haftada iyi sonuçlar aldık. Durgunluk dönemini atlattık. Bundan sonrada çıkışımız devam edecek" şeklinde konuştu.

Devre arası Side'de kamp yapacaklarını söyleyen Taşseten, "Devre arası kampı neredeyse hemen hemen hazır gibi. Devre arası kampını Side'de yapacağız. İkinci yarının ilk maçı olan Galatasaray maçına kadar orada hazırlıklarımız sürecek. Sivas'a dönmeden direkt İstanbul'a geçip hazır bir şekilde Galatasaray maçına çıkacağız. Devre arası takviyeleriyle, iyi bir kamp dönemiyle geçmişte yaşattığımız Sivasspor'u yeniden kavuşturmuş olacağız" ifadelerini kullandı.

Önemli bir tesise kavuştuklarını aktaran Genel Koordinatör Faruk Taşseten, "Biz yönetime geldiğimizde eski bir binamız vardı. Bir tane sahamız vardı. Bugün beş tane sahamız var. Devlet desteği ile yapılan bir tane suni sahamız var. Bir tanesi kapalı saha, bir tanesi yerden ısıtmalı, bunların yanında iki tane büyük çim sahamız var. Şuan takımımızın bulunduğu binayı yeterli bulmuyorduk. Biz bunu genişletmeye başladık. Binamız bittikten sonra şuan herkesin parmakla gösterdiği, gıpta ettiği çok büyük bir tesise kavuştuk. Tesisin içinde sosyal aktivite her şey mevcut. Başkanımız bu konuda doyumsuz. Tesisleşme devam ederken stadımızı da geliştirdik. Bunları yaparken kendi kasamızdan harcama yaptık. Daha sonra TFF'den projelendirdiğimiz bu çalışmaların paralarını almaya başladık. Tesislerimizin içine bir at çiftliği kuruyoruz. Futbolcu kardeşlerimiz, aileleri boş zamanlarında sıkılmadan, vakit geçirmeleri sağlamak istiyoruz. Hemen yanına restoran yapıyoruz. Yine basket ve voleybol sahası yapıyoruz. Eski binamızı alt yapıya verdik. Her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde hazırlandı. Yeni binamızda, saunalar, havuzlar, kafeler, her futbolcuya oda ve içerisi en son sistemle yapılmıştır. Doyduk mu? Hayır. Daha çok şeyler yapacağız. Bize fırsat verildiği taktirde çalışmalarımız devam edecek. Hem başarılarımız, hem tesisleşmelerimiz devam edecek. Gelecek yıl tesis içine yüzme havuzu yapma projemiz var. Başkanımızla birlikte daha güzel şeyler yapılacak" dedi.

"SİVASSPOR'A YİÐİDOLARA LAYIK BİR STAT YAPILACAK"
TOKİ tarafından yapılması düşünülen yeni stadyumun, Sivasspor tesisleri karşısına yapılacağını söyleyen Taşseten, "Mevcut stadımızda birçok iyileştirme yaptık. Mükemmel bir stadımız oldu. Başbakanımız TOKİ başkanı ile burada bir stat sözü vermişti. Yer olarak da tesislerimizin karşısında boş bir arazi var. İnşallah burada inşa edilecek. Bunu bekliyoruz. Sivasspor'a Yiğidolara layık bir stat yapılacak. Proje en son devlet planlamadan çıkmıştı. Onaylanmış, imzalanmıştı. Yeni stada kavuştuğumuz anda eski stadımızı biz onlara bırakacağız. Şuan ki stadımız bize yetecek seviyede. Ancak UEFA Kupası final maçları, Şampiyonlar Ligi final maçları, Avrupa Kupası maçları için, Dünya Kupası maçları, milli maçlar için Sivas'ın bunlardan faydalanması için yeni bir stada ihtiyacımız var. Spor bir ilin tanıtımı, gelişimi, ekonomisi için en büyük yatırım, bacasız sanayi diyebiliriz. Biz bunları başardığımızı inanıyoruz. Bugün Sivas'a üç büyük uçak firması sefer düzenlemektedir. Bunlar hep Sivasspor sayesinde olmuştur. Sivasspor'un Süper Lig'de olması Sivas'a çok şeyler katmıştır. Yeni stadımızla birlikte şehrin vizyonuna bir artı daha koymuş olacağız" şeklinde konuştu.

Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın, göreve geldiğinde 'Chelsea'yi Sivas'a getireceğim' dediğini hatırlatan Taşseten, "Büyük Başkanımız'a, Sivasspor'un başına geçtiğinde hedeflerini sormuşlardı. Başkanımız o gün çok güzel bir cümle söylemişti: 'Chelsea'yi Sivas'a getireceğim.' Biz Sivas'a UEFA Kupası şampiyonunu getirdik. İnşallah başkanımızın o sözü yerde kalmayacak. Bir gün mutlaka Chelsea'yi Sivas'a getireceğiz" dedi.


Haber Galerisi

Image #209
RECEP_YUKSEL 12/08/2010 975