O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Pedriel Suarez Röportajı

Pedriel Suarez Röportajı
Pedriel Suarez Röportajý

Kariyeriniz boyunca resmi bir müsabakada daha önce 3 gol atma başarısı gösterdiniz mi?

Pedriel Suarez: Daha önce Bolivya Ligi’nde de 3 gol atmıştım. Ancak Avrupa’da ilk kez 3 gol atma başarısı gösterdim. Ve şu da var Türkiye’de ilk kez 3 gol atan Bolivyalı futbolcu da benim.

Sezonun ilk haftalarında kadroya girme şansı bulamadınız. Ancak ilerleyen haftalarda yavaş yavaş daha fazla şans bulmaya başladınız. Bu dönemi anlatabilir misiniz?

Pedriel Suarez: Sezonun ilk maçlarında neden forma şansı bulamadığımı açıkçası ben de bilemiyordum. Bu dönemde de ben elimden gelenin en iyisi yapıyordum şans bulmak için. Beklide eksiklerim vardı o dönemde kadroya almamıştır hocamız. Mesut Bakkal döneminde de fırsat buldum ama açıkçası pek iyi değerlendiremedim. Kendimi her zaman oynayacakmış gibi hazırlıyordum. Şimdi bulduğum fırsatları daha iyi değerlendirmeye başladım.

Spor Toto Süper Lig’de 13 haftayı geride bıraktık. Kulübümüz açısından nasıl geçti?


Pedriel Suarez: Lige başlarken bir hedefimiz vardı. Lige iyi başlamak üst sıraları zorlamaktı. Bunun için sezon öncesi çalışmalarımızı gerçekten iyi yaptık. Ardından lige Galatasaray galibiyeti ile iyi de başladık. Daha sonra nedense bizim için bir takım zorluklar başladı. Bu zorlukları bir şekilde aşamadık sıkıntılı bir dönem yaşadık. Yavaş yavaş bu zorlukları aşmaya başladığımıza inanıyorum ki en son oynadığımız Kardemir Karabükspor maçında alınan sonuç ve futbolda bunun bir kanıtıydı. Önümüzdeki maçlarda da aynı başarıyı göstererek sezon başında koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız.

Yaklaşık 1 aydır takımımızın başında teknik direktörümüz Rıza Çalımbay var. Hocamız hakkında neler söylersiniz?


Pedriel Suarez: Önceki hocamız hakkında da bir şeyler söylemek isterim. O dönemde de biz iyi bir takımdık, iyi oyun oynuyorduk anlayamadığımız şey bir şanssızlık vardı üzerimizde pozisyonlara o dönemde giriyorduk ama değerlendiremiyorduk. Rakip takım ise bir kez geliyordu golü buluyordu ve mağlup oluyorduk. Yeni hocamızla da çok iyi gidiyoruz şanssızlığımızı kırdığımıza inanıyoruz. Takımımızdaki futbolculara öz güven geldi. Birebir yapılan toplantılarla, konuşmalarla kendimize güven geldi ve yeni hocamızla da iyi sonuçlar almaya başladık.


Sivas şehri ve Kulübümüz hakkında neler söylemek istersiniz?

Pedriel Suarez: Sezon başında başkanımız Mecnun Otyakmaz beni getirdi. Bana böyle bir imkan sağladı sağ olsun. Sivas, küçük, sakin bir şehir. Bir futbolcu için bence son derece ideal bir şehir. Şehrin sakinliği insanı daha çok dinlendirip daha çok işine odaklanmasını sağlayabiliyor. Bence Sivas futbolcu için çok ideal bir kent. Kulüp olarak değerlendirdiğim zaman Sivasspor çok iyi bir kulüp. Bir futbolcunun ihtiyacı olabilecek her şey karşılanabiliyor. İnan kendini bu kulüpte konforlu hissedebiliyor. İyi çalışma imkanları sağlanıyor. Bir futbolcunun aradığı her şey Sivasspor’da var.

Sivasspor’da ki hedefleriniz nelerdir bunlardan bize bahseder misiniz?

Pedriel Suarez: Her futbolcu gibi benimde oynadığımdan daha iyisini oynamak, daha büyük kulüplere transfer olabilmek gibi hedeflerim tabi ki benimde var. Tabi benim şu anki en büyük hedefim bulduğum bu forma şansını kaybetmemek, Sivasspor’un ligi daha rahat bir şekilde bitirebilmesi için elimden geleni yapmak şuan ki en büyük hedeflerim.

Boş zamanlarınızda neler yaparsınız?


Pedriel Suarez: Antrenmanlardan sonra kalan boş zamanlarımda ben fitnessa salonunda özel çalışmalar yaparım. Bazen akşamları çarşıya çıkıp hava almak isterim. Bir yerlerde oturup kahve içerim. Bilgisayar oyunları oynarım zaten daha fazla yapacak bir şey de yok. Bu şekilde geçiririm zamanımı.


Karabükspor maçında penaltı pozisyonunda bir sakatlık geçirdiniz. Şu an her hangi bir sakatlık durumunuz var mı?


Pedriel Suarez: Penaltı pozisyonunda rakip oyuncu elime basıp boynuma düştü. Bu pozisyonda hem elimde, hem de boynumda bir sıkıntı oluştu. Şu an boynumu çevirirken bir sıkıntı yaşıyorum. Her gün fizyoterapi görüyorum. Çok önemli bir sıkıntımın olduğuna inanmıyorum.

Son olarak Taraftarlarımıza neler söylemek istersiniz?

Pedriel Suarez: İyi bir taraftarımız var. Bizi iyi destekliyorlar. İyi günde, kötü günde bize sürekli destekliyorlar hep yanımızdalar. Böyle devam etmelerini istiyorum. Bizi motive etsinler, desteklesinler ki biz de bu destekle Sivasspor’u daha iyi yerlere getirelim.


Röportaj: Erhan Erdoğan

Tercüman: Melih Biçer sivasspor.org.tr

Haber Galerisi

Image #194
hfirat 11/23/2010 1,420