O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Sivas Günleri'ne Davetlisiniz........

Sivas Günleri'ne Davetlisiniz........
Sivas Günleri'ne Davetlisiniz........

Sivaslılar ve Sivas dostları 12-14 Kasım 2010 tarihlerinde İstanbul Feshane’de buluşuyor. Sadece Sivaslılar değil, günlere iştirak eden herkes yanık türküler ve çatma kaşlı yiğitler diyarının eşsiz güzelliklerini birlikte yaşayacak...

Anadolu’da birlikte yaşama kültürünün en güzel örneği Sivas’ın tüm değerlerinin sazıyla, sözüyle, sanatıyla kutlandığı bir bayram niteliğinde geçmeyi hedefleyen Sivas Günleri’ne organizatörler, yalnız Sivaslıları değil tüm halkımızı davet ettiğini açıkladı.

"Anadolu’nun zengin kültür hazinesi, İstanbul’da yeniden keşfolunuyor. Sivaslılar ve Sivas’a gönül verenler Feshane’de buluşuyor. Tarihe olan borcunu bin türlü kahramanlıkla ödeyen, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Anadolu’nun sevda coğrafyası ‘Sultan Şehir Sivas’ ve Sivaslılar sahip oldukları eşsiz değerleri yeniden gün yüzüne çıkartıyor" diyen Sivas Patformu yetkilleri, Sivas Günlerinin amacını şu açıklama ile ifade ediyor:  "Birlik, kardeşlik, dayanışma ve karşılıklı anlayış açılarından eşsiz bir model oluşturan Sivas ve Sivaslı olmak, Feshane’de düzenlenecek etkinlik kapsamında her yönüyle ele alınacak; birlikte yaşama kültürünün bu eşsiz örneği tüm İstanbul ve Türkiye’ye yeniden tanıtılacak, çıkarılacak hayati dersler yalnız Sivaslıların değil herkesin ilgisine sunulacak"

"12-14 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Sivas Günleri’nde çeşitli konularda paneller Türkiye’nin önde gelen fikir adamlarını ağırlayacağını belirten yetkililer, "“Birlikte Yaşama Kültürü”, “Sivas’ın Kültürel Değerleri”, “Sivaslı Olmak”, “Küçülen Dünyada Büyümek”, “Hatırladığım Sivas” ve “Sivas’ın Görmezden Gelinen Değerleri” konularında düzenlenecek panellere; Ahmet Turan Alkan, Beşir Ayvazoğlu, Abdurrahman Şen, Ahmet Özdemir gibi isimler konuşmacı olarak katılacağını belirtiliyorlar.  

Panellerin moderatörleri arasında Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ,  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Esen, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Arat, Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Kandur ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Toparlı bulunuyor.

AK Parti Sivas Milletvekili Osman Kılıç, CHP Sivas Milletvekili Malik  Ejder Özdemir, MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın Sivas Günleri’nin ağırlayacağı siyasiler olacak.

Düşünce ve fikir platformlarının yanısıra Sivas Günleri, Sivas’a ait folklorik değerlerin de kutlandığı adeta bir bayram niteliğinde geçecek. Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçıları, Sivas yöresine ait türküleri seslendirecek. Sabahat Akkiraz, Onur Bozatlı, Cengiz Özkan Enver Meralli, Ali Sultan, Doğan Karatepe türküleriyle dinleyenlere güzel vakit geçirtecek sanatçılardan bazıları. Ses sanatçılarının yanısıra halk oyunları ekipleri de etkinliğe renk katması bekleniyor...

Ünlü Ressam İsmail Acar’ın resim sergisi, Selahattin Yasak’ın resim ve fotoğraf sergisi, ‘Fotoğraflarla Sivas’ sergisi, ‘Tarihi, Kültürel ve Doğa Güzellikleri Açısından Dünden Bugüne Sivas’ slayt gösterisi etkinliği görsel şölene dönüştürmeyi amaçlıyor...

Sivas Platformu organizasyonu

Sivas Günleri, İstanbul’da Sivas’la ilgili dernek ve sivil toplum kuruluşlarını kendi çatısı altında toplayan, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in başkanlığındaki Sivas Platformu’nun bir organizasyonu olarak gerçekleşecek.

Sivas patformu yetkillerine göre, "Sivas Günleri, Sivas Platformu’nun kuruluşundan bu yana altı yıllık çabasının da anlatıldığı, Sivas’ın maddi ve manevi mirasının, bugünkü potansiyelinin tanıtıldığı, hasat mevsiminde bir harman zamanı gibi dostluğun, mutluluğun ve umudun  doruk noktasına çıktığı bir meydan olacak;  Yazarı, şairi, ozanı, sazı ve sözüyle, sanatı ve sporuyla, yaşayan renkleriyle, tarihi ve bugünüyle Feshane’de İstanbul’un kalbi Sivas tadında ve renginde atacak."      


Haber Galerisi

Image #179
RECEP_YUKSEL 11/09/2010 894