O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

''Bu daha başlangıç !''

''Bu daha başlangıç !''
''Bu daha başlangýç !''


Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'ı 2-1 mağlup eden Sivasspor'un teknik direktörü Mesut Bakkal, ''Bu daha başlangıç, Galatasaray'ı yenmekle herşey bitmiyor. Tabi büyük bir moral, iyi bir başlangıç. Sadece bunu avantaja çevireceğiz, çevirmeye çalışacağız'' dedi.

Bakkal, maçın ardından yaptığı açıklamada, bu sezon Mehmet Yıldız, Hayrettin, Sedat, Abdurrahman, Kadir, Zita, Cihan gibi iskelet kadrolarındaki isimleri tuttuklarını, kadroya kaleci Ramoviç, Ceyhun Eriş, Mehmet Nas ve stoper İvanovs gibi isimleri dahil ettiklerini söyledi.

Sezon öncesi 1,5 aylık dönemde iyi çalıştıklarını anlatan Bakkal, iyi bir takım olma yolunda gittiklerini belirterek, ''Tabi herşey bitti mi, bitmedi. Bazı şeyleri çok fazla abartmamak gerekiyor, ama bugün özellikle ikinci devre hem iyi oyun, hem pozisyona girerek maçı kazanmasını bildik. Bu daha başlangıç, Galatasaray'ı yenmekle herşey bitmiyor. Tabi büyük bir moral, iyi bir başlangıç. Sadece bunu avantaja çevireceğiz, çevirmeye çalışacağız. Oyuncularımı kutluyorum. Özellikle ikinci devredeki taktik anlayışta inanılmaz derecede birbirine yardımlaşma, dakika ilerledikçe takım ruhunu ortaya koyma benim için daha önemliydi. Bunu da gördük, kazandık, bütün oyuncularımı kutluyorum, teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Maçın son anlarında Rijkaard ile Hayati Soydaş arasındaki gerginlikle ilgili soru üzerine Bakkal, kargaşa sonrası yardımcısı Hayati Soydaş'ı Ceyhun'un yanına gönderdiğini ve tecrübeli oyuncusu Ceyhun'dan olayı biraz sakinleştirmesini istediğini ifade ederek, ''Rijkaard geldi, Hayati hocanın üstüne. Hayati hoca Allah'tan tepki vermedi. Ama tabi mağlubiyetin verdiği sinirsel bir tepkiydi. Hakeme gelince de fazla abartacak bir şey olmadı diye düşünüyorum. Ama maç anında bu şekilde itirazlarımız bizim oluyor'' dedi.
Sezonunun ilk maçı olmasına rağmen takımların fazla gergin olduğunun belirtilmesi üzerine Bakkal, çok güzel ve tempolu bir maç olduğunu belirterek, ''Bence bu yaz sıcağında her iki takım oyuncularını da bu kadar tempolu, pozisyonlu bir maç oynadıkları için kutlamak gerekir. Özellikle ben oyuncularımın hepsini yürekten kutluyorum'' diye konuştu.

Ceyhun'un iyi bir oyuncu olduğunu, kendisine yakışanı yaptığını belirten Bakkal, tecrübeli oyuncuyu başarılı performansından dolayı tebrik etti.

Haber Galerisi

Image #79
RECEP_YUKSEL 08/15/2010 766