O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Parse error: syntax error, unexpected 'id' (T_STRING) in /home/sivassp1/public_html/includes/classes/PHPFusion/Panels.inc(321) : eval()'d code on line 166

Yiğidoların Tarihini Yazdı

Son Güncellenen 10 yıl önce
58zarali
www.sivasinsesi.com/images/yazar/3lxvd3s1.jpg

Sivasspor'da bir dönem forma giyen Selahattin Elbay, kızı Arzu ile birlikte Sivasspor'u anlatan "Dünden Bugüne Sivasspor" adlı kitap çıkardı.

Sivasspor'da 1967-1975 sezonları arasında forma giyen ve ''Çolak Selo'' lakabıyla anılan emekli öğretmen Selahattin Elbay, beden eğitimi öğretmeni kızı Arzu Elbay ile birlikte, kırmızı-beyazlı ekibin tarihini anlatan bilgileri ve fotoğrafları 7 yıllık çalışma sonucunda biraraya getirdi.

Bir dönem takımın teknik direktörlüğünü de yapan Elbay ve kızı, kırmızı-beyazlı ekibin tarihini gözler önüne seren bu bilgi ve fotoğrafları kitap haline getirdi.

''Dünden Bugüne Sivasspor'' adındaki kitapta çeşitli dönemlerde Sivasspor ile ilgili basında yayınlanan çeşitli haberler de yer alıyor. Selahattin Elbay, kitabın Sivasspor hakkında yapılan araştırmalara katkıda bulunmak, gelecek kuşaklara ışık tutmak amacıyla hazırlandığını söyledi.

Formasını giydiği dönemde 100'ün üzerinde gol attığı Sivasspor ile ilgili ciddi bir araştırma yapılarak bunun kalıcı bir esere dönüştürülmesi fikrinin kızı Arzu Elbay'dan geldiğini anlatan Elbay, gelecek nesiller açısından çok önemli bir arşiv niteliği taşıyan kitaplarının yoğun ilgi gördüğünü bildirdi.

Elbay, kitapla ilgili desteklerinden dolayı Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Sivasspor Kulübü ile çeşitli sivil toplum örgütleri ve sponsorlara da teşekkür etti.

Sivasspor basın sözcüsü Fikren Ünsal'da Anadolugazetesindeki köşe yazısında bu kitaptan bahsederek "KİTABI titizlikle hazırlayan unutulmaz kaptanımız Selahattin Elbay´a (Çolak Selo) ve Beden Eğitimi Öğretmeni olan sevgili ve güzel kızı Arzu Elbay´a ne kadar teşekkür etsek azdır." dedi
RECEP_YUKSEL
Evet ben hep diyorum böyle bir Vilayet nasıl bu kadar geç spora başlar diye ama öyle değilmiş çok eskiye dayanan bir kuruluşumuz varmış okumak lazım,

SİVASLI OLMAK AYRICALIKDIR.
***
***
***


İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapabilmek forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapamamak forumdaki ek dosyaları indir.
Moderatör: Yönetici