O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Parse error: syntax error, unexpected 'id' (T_STRING) in /home/sivassp1/public_html/includes/classes/PHPFusion/Panels.inc(321) : eval()'d code on line 166

Sivasspor 1932 Yılında Kuruldu!..

Son Güncellenen 10 yıl önce
RECEP_YUKSEL
Değerli okuyucular, resmi kayıtlara göre Sivasspor'un kuruluş tarihi 1967 yılıdır. Oysa Sivasspor¸ Sivas'ın Bağdat Caddesi (şimdiki Bankalar Caddesi)'nde 14 Nisan 1932 yılında kurulmuştur.
Kulüp Başkanı Fahri Başçavuşoğlu ve üyeler tarafından hazırlanarak Kamil Matbaası'nda bastırılan ;Sivasspor Dış ve İç Yasası" hediye olarak halka dağıtılmıştır. 122 üyesi bulunan kulüp, o zamanki ismi ;Türkiye İdman Federasyonu" olan birime müracaat ederek faaliyetlerine başlamıştır.
Fakat 2. Dünya Savaşı'nın ülkemizi içine sürüklediği belirsizlik ortamı nedeniyle faaliyetlerine ara vermek zorunda kalmıştır.
Sivasspor'un İç Yasası'nda kulübün kuruluş amacı şu şekilde açıklanıyor ve bu açıklama beni çok heyecanlandırıp duygulandırıyor;
;Kulübün teşekkülünden maksat, memlekette gençleri spora teşvik etmek ve onları muntazam sporlar ile idmancılığın fenni-esasatı dahilinde çalıştırmak, netice itibariyle vatana gürbüz, iyi görür ve düşünür gençler yetiştirmektir."
Değerli okuyucular, Sivasspor Yasası'nı 1932'li yıllarda Sivasspor'da futbol oynamış ve P.T.T. memuru olan rahmetli Sayın Nazım Çağdaş evinde kütüphanesinde muhafaza etmiş. Oğlu olan Avukat Sayın Haluk Çağdaş'tan yasanın bir fotokopisini aldım ve hazırlanmış olduğum ;Dünden Bugüne Sivasspor Tarihi" isimli kitabımda kullandım.
Kendisine bir kez daha gazetemiz aracılığıyla teşekkür ediyorum.
Sivasspor Kulübü yasal yollardan federasyona müracaat ederek kulübün kuruluş tarihini 1932 olarak değiştirebilir. Nasıl ki Beşiktaş Kulübü 1903, Galatasaray 1905, Fenerbahçe 1907 yılında kurulmuş ise Sivasspor Kulübü'nün de 1932 yılında kurularak 77 yıllık bir tarihe sahip olması doğaldır.
Haftaya yine bir Sivasspor serüveni ile görüşmek üzere;KAYNAK : SİVASIN SESİ
Selahattin ELBAY (Çolak Selo)
colakselo(et)hotmail.com
img143.imageshack.us/img143/5020/3lxvd3s1.jpg
***
***
***


İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
58zarali
bu konunun ciddi bir şekilde araşturulması lazım eğer gerçekse çok iyi olur çünkü eski bir kulüp olduğumuzu gösterir.
eroldeger
zaten biz çok eski ve asil melmeketiz bu mümkündür zaten 1967 3 kulübün birleşmesiile oluşan tarihtir her şeyin hayırlısı
MUSTAFA PARLAK
abı hayırlısı olsun
RECEP_YUKSEL
Düşüncelerinizi yazın paylaşın
***
***
***


İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
S
Evet böyle bir duyumu bizzat Başkanın agzından duydum. Geçenlerde Başkentte Sivas günleri diye bir program vardı orda BAşkan kendisi anlattı aynı bu olayı.
58zarali

Alıntı

SEMiH_58 tarafından yazılan metin:
Evet böyle bir duyumu bizzat Başkanın agzından duydum. Geçenlerde Başkentte Sivas günleri diye bir program vardı orda BAşkan kendisi anlattı aynı bu olayı.


başkanında bizzat bilgisi varsa ben çok istiyorum olayın üstüne düşülmesini ama bu ortamda olmaz ancak lig bitince
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapabilmek forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapamamak forumdaki ek dosyaları indir.
Moderatör: Yönetici