O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Parse error: syntax error, unexpected 'id' (T_STRING) in /home/sivassp1/public_html/includes/classes/PHPFusion/Panels.inc(321) : eval()'d code on line 166

Sivas'ta Şehitler Anıtı'na saygısızlık!

Son Güncellenen 5 yıl önce
RECEP_YUKSEL
Medicana Sivasspor ile oynadıkları lig maçı için kente gelen Kayserispor taraftarının Şehitler Anıtı'na sprey boya ile çeşitli yazılar yazması kentte tepki çekti. Belediye bu sabah yazıları silerken, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, saygısızlığı kınadı.

fotocdncube.fanatik.com.tr/images/news/658x370/2015/12/21/fft104mm4069383.jpg

Mehmet Paşa Mahallesi, Saraybosna Caddesi üzerindeki Şehitler Anıtı, önceki gece Kayserispor taraftarının boyalı saldırısına uğradı. Maç öncesi gece kente gelen bir grup taraftar şehitler anıtının duvarlarına, 'Babanız Kayserispor', 'Bir gece ansızın geldik' ve 'Kapalı Kale Ultras' ifadelerini yazdı. Sosyal medyada da paylaşılan bu görüntüler kentte tepkiyle karşılandı.

Yazılar bu sabah Sivas Belediyesi tarafından temizlenirken Sivas Şehit Aileliri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal bu saldırıya tepki gösterdi. Şehitlik Anıtı'na yapılan saldırıyı kınadıklarını belirten Hızal, "Burada vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz adına yaptırılan bu anıta dün yaşanan bu hadise şehitlerimize yapılan çok büyük bir saygısızlıktır. Bu çirkin saldırıyı kesinlikle Kayserili hemşehrilerimizin yaptığını düşünmüyoruz. Çünkü Kayserili hemşehrilerimiz geçtiğimiz hafta içerisinde şehitlerini ebediyete uğurladılar. Şehitlik anıtımıza bu haince ve şerefsizce yapılan saldırı şehitlerimize saygısızlıktır, bu saldırıyı lanetle kınıyorum. Biz Kayserili kardeşlerimizle her zaman birlikte olduk. Geçmişte bazı yaşanan tatsız yaşanan olaylar olmuş olabilir, ama biz her zaman birbirimizi kucakladık. Birileri bu ülkenin huzurunu kaçırmak için bu tür provakatif eylemler yapıyorlar ve bizleri birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Çok farklı bir dönemden geçiyoruz. Biz millet olarak hiçbir zaman bu tür hainliklere fırsat vermedik ve vermeyeceğiz. Biz Sivas olarak bu tür bu haince saldırıları şiddetle ve nefretle kınıyoruz" dedi.

Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA)
Sporun özünü almamış Ahlakından Yoksun Bir Grubun Yaptığı Şerefsizlik.

İstanbul Sivasspor Taraftarlar Derneği Olarak Kınıyoruz!
***
***
***


İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
S
bir halt yediğini zanneden çoluk çocuk tayfası.
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapabilmek forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapamamak forumdaki ek dosyaları indir.
Moderatör: Yönetici