O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Parse error: syntax error, unexpected 'id' (T_STRING) in /home/sivassp1/public_html/includes/classes/PHPFusion/Panels.inc(321) : eval()'d code on line 166

Başbakan devrede...

Son Güncellenen 9 yıl önce
Yigido
Sivas'a yapılacak yeni stadyum ve spor kompleksine karşılık TOKİ'ye verilecek olan mevcut stadyum alanı ve Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun yeri için Gençlik Spor İl Müdürlüğü 100 milyon TL'nin üzerinde fiyat biçti, TOKİ 50 milyon TL civarında fiyat teklifinde bulundu. Bu nedenle tıkanan görüşmelere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan müdahale etti, 'sorunu çözün' talimatı verdi.

Başbakan talimat verdi, uzlaşı aranıyor. TOKİ'nin Sivas'a yapacağı yeni stadyum ve spor kompleksi için, fiyat anlaşmazlığı nedeniyle mesafe alınamıyor.
TOKİ'nin kente yapacağı yeni stadyum ve kompleks karşılığında istediği 4 Eylül Stadyumu'nun bulunduğu alan ve Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun yeri için Sivas Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün talep ettiği 100 milyon TL'nin üzerindeki bedele karşılık, TOKİ'nin 50 milyon TL civarında bir teklifte bulunması görüşmeleri kısmen de olsa çıkmaza soktu.
Kurumlar arasındaki fiyat anlaşmazlığının aşılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'a talimat verdiği öğrenildi. Başbakan Erdoğan'ın TOKİ'ye de uzlaşı sağlanması konusunda uyarıda bulunduğu edinilen bilgiler arasında.
TOKİ yetkilileri ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında önümüzdeki günlerde yeni bir görüşme yapılması bekleniyor.
Sivas'taki mevcut stadyum ve Atatürk Kapalı Spor Salonu karşılığında Sivas'a yeni bir stadyum ve kompleks yapacak olan TOKİ, yapacağı yatırımın karşılığında edineceği taşınmazları hangi şekilde ve maliyette değerlendirebileceğinin de hesaplarını yapıyor.
TOKİ yetkililerinin Sivas'taki mevcut alanların çok değerli olduğunu kabul ettiklerini ancak bu taşınmazları değerlendirme konusunda sıkıntı yaşanacağı kaygısı ile fiyatı düşük tutmak istedikleri edinilen bilgiler arasında.
TOKİ'nin bu taşınmazlar devralındığında ne şekilde değerlendirileceği konusunda bir karar veremediği, taşınmazların söz konusu bedel üzerinden alınırsa maliyetine uygun kar edecek bir yatırıma dönüştürülemeyeceği endişesi taşıdığı iddia ediliyor.
Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün ise Sivas'ın yararına olmayan düşük teklife yanaşmadığı ve 100 milyon TL üzerindeki talebinde ısrarcı olduğu öğrenildi.

BAŞBAKAN DEVREDE…

Başbakan Erdoğan'ın Sivas'a vaat ettiği yeni stadyum için başlatılması beklenin çalışmaların fiyat anlaşmazlığına takılması, kafaları karıştırdı. Devletin kurumları arasındaki anlaşmazlığın çözümü için devreye yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan girdi.
Sorunun çözümü için gereken çalışmalın yapılmasını isteyen Başbakan Erdoğan'ın bu konuda Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'a talimat verdiği öğrenildi.
TOKİ, Sivas'a yapacağı yatırımın karşılığında Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne ait mevcut taşınmazları alacak ve çeşitli yatırımlara dönüştürerek kar edecek. TOKİ, mevcut taşınmazların bedelinde anlaşma sağlanması halinde kente yapılacak olan yatırımın bedelini tespit edecek. TOKİ'nin kente yapacağı yatırım, mevcut taşınmazların bedelini aşarsa bu kez bu farkın karşılanması için çözüm aranacak. TOKİ'nin kente yapacağı yatırımın kuruma devredilecek olan taşınmazlar için istenilen bedelin (100 milyon TL) üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda çözüm için Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün bir başka taşınmazı aradaki fark için TOKİ'ye devretmesi bekleniyor.

KAPASİTE DÜŞEBİLİR

TOKİ'nin Sivas'a yapacağı yeni stadyum için kentte kapasite tartışmaları da yaşanıyor. Gazetemizin gündeme getirdiği konu ile ilgili olarak Sivas'tan stadyumun seyirci kapasitesinin 30 binin altına düşürülmemesi konusunda bir görüş birliği çıkmıştı. Sivas halkı stadyumun seyirci kapasitesinin 30 binin altına düşürülmesini istemezken, ilgililerin açıklamaları kapasitenin 25 bin civarında olacağı yönünde bir kanaat uyandırmıştı.
TOKİ ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasındaki fiyat anlaşmazlığı kapasite ile ilgili endişelerin yeniden gündeme gelmesine neden oldu.
TOKİ ile anlaşma sağlansa bile TOKİ'nin maliyeti düşürmek için yeni yapılacak olan stadyumun seyirci kapasitesini 30 binin altında tutacağı tahmin ediliyor.
TOKİ'nin Sivas'a yapılacak olan stadyum için 25 bin seyirci kapasitesi üzerinde duracağı iddialar arasında.

BU SENE TEMEL ATILIR MI?

Bu yıl içerisinde temelinin atılması beklenen yeni stadyum ile ilgili belirsizlik devam ediyor. AK Parti cephesinden stadyumun bu yıl içerisinde temelinin atılacağı açıklanmıştı ancak fiyat konusundaki anlaşmazlık endişe uyandırdı.
Tüm bu gelişmelerin ardından devreye yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın girmesi stadyum için umutların yeniden yeşermesine neden oldu.
Fiyat konusundaki anlaşmazlığın kısa sürede çözülmesi ve stadyum için bu yıl çalışmaların başlaması bekleniyor.

KAYNAK : SİVAS IN SESİ
img901.mytextgraphics.com/marqueetextlive/2010/06/08/0eccc72b8d1635bb4321f49347d3bde3.gif
altuntas58
Ben bu stadyumun yapılacağına inanmıyorum AKP sivasımızı kara listeye aldı bize yatırım yapacağını hiç sanmıyorum
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapabilmek forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapamamak forumdaki ek dosyaları indir.
Moderatör: Yönetici