O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Parse error: syntax error, unexpected 'id' (T_STRING) in /home/sivassp1/public_html/includes/classes/PHPFusion/Panels.inc(321) : eval()'d code on line 166

Madımak Lokumlandı

Son Güncellenen 9 yıl önce
Yigido
www.yeniulke.net/newsletter/haber/11017-10513183839bg.jpg

Madımak,ın lokumu yapıldı.
Sivas,a özgü yemekler arasında yer alan madımak bitkisinin lokumu yapıldı. Sivas denince ilk akla gelen ve kentle özdeşleşen madımak bitkisinden yapılan madımak çorbası sofraları süslerken, madımaktan yapılan lokumda ağızları tatlandıracak.

50 yılı aşkın süredir kentte katkısız lokum ve şekerleme imalatı ve satışı yapan Doğu Şekerleme tarafından yapılan madımak lokumu satışa sunuldu.
Doğu Şekerleme sahibi Halim Gündoğdu, yerli bir firma olarak Sivas,ta yıllardır kaliteli bir üretimden elde ettikleri mamulleri halka sunduklarını ifade ederek, katkısız lokum, şekerleme ve helvada da bir ilki yaptıklarını söyledi.

Sivas,ın kendine has özellikleriyle güzel bir Anadolu şehri ünvanını taşıdığını belirten Gündoğdu, tarihi eserleriyle büyük önem taşıyan kentin mutfağıyla da çok zengin olduğunu söyledi. Sivas yemeklerinin en başında gelen ve dışarıdan gelen insanların merakla tattığı madımak çorbasının da Sivas,a özgü bir yemek olduğunu ve bunun adını duyurmak için bugüne kadar fazla bir çalışma yapılmadığını belirten Gündoğdu,Biz alanımızda madımağın adını nasıl duyururuz diye düşündük ve madımak lokumu yapmaya karar verdik. Uzun bir çalışmanın ardından madımak lokumunun tesislerimizde ilk çalışmalarını yaptık. Numune olarak hazırladığımız ilk ürünleri hazırladıktan sonra insanlarımızın bu konudaki düşüncelerini ve fikirlerini aldık. Daha sonra ise seri üretime başladık, dedi.

5 ile 8 lira arasında değişen fiyatlarla 15 çeşit katkısız lokumu bugüne kadar halka sunduklarını ifade eden Gündoğdu, madımak lokumunun alışılagelmiş bütün lokumlardan daha fazla bir ilgi gördüğünü söyledi.

HEDİYELİKTE İLK TERCİH

Gündoğdu, firmalarına bugüne kadar hediyelik lokum ve şekerleme gibi ürün almak için gelen vatandaşların madımak lokumunu duyunca ilk tercihini bu yönde kullandığını ifade ederek,İnsanlarımız az duyulmuş ve az bilinen ürünleri hediye etmeyi, tattırmayı daha çok istiyor. İşyerimize gelen vatandaşlarımız madımak lokumunu duyunca başka hiçbir yerde bulunmadığı için tercihini madımak lokumundan yana kullanıyor. Kız istemeye giderken dahi vatandaşlarımız hediyelik paketine madımak lokumunu ilave ettiriyor, dedi.

Gündoğdu, Sivas,a özgü yeni tatları vatandaşlara sunmak için çeşitli çalışmalarda bulunacaklarını da kaydetti.Sivas Yerel Basin
img901.mytextgraphics.com/marqueetextlive/2010/06/08/0eccc72b8d1635bb4321f49347d3bde3.gif
RECEP_YUKSEL
Hadi hayırlısı Madımak Sivasın en Mehşur yiyeceğidir

,

,

,
***
***
***


İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
puar
Tadını merak ettim. Enterasan geliyor bana :)
İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
58zarali
lokumunu çok merak ediyorum madımağın tadını biliyorum ama lokumda nasıl gider çok merak ediyorum
Değerli üyelerimiz forumlarımızda lütfen küçük yazı karakteri kullanmaya özen gösterelim.


i33.tinypic.com/2mzmxyx.gif
Yigido
Ben aslinda hic Lokum sevmem ama belki Madimak Lokomunu severim kim bilir.

Sivas´a giderken tatmak lazim.
img901.mytextgraphics.com/marqueetextlive/2010/06/08/0eccc72b8d1635bb4321f49347d3bde3.gif
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapabilmek forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapamamak forumdaki ek dosyaları indir.
Moderatör: Yönetici