O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Parse error: syntax error, unexpected 'id' (T_STRING) in /home/sivassp1/public_html/includes/classes/PHPFusion/Panels.inc(321) : eval()'d code on line 166

İSTDER'li Gençlere-Sivaslı Sipahiler İsmi Kazandı

Son Güncellenen 9 yıl önce
ISTDER HABER
Arkadaşlar İSTDER'li Gençlere Grup İsmi Buluyoruz.

Bunun için anlamı olan isimleri tercih ediyoruz.
RECEP_YUKSEL

Ben AZAPLAR Diyorum.

Azaplar Nedir

--------------------------------------------------------------------------------
anadolu beyliklerinde, donanma hizmetinde kullanılan asker. osmanlı teşkilatında hafif yaya askeri. azab, arapça'da evli olmayan, bekâr erkek demektir.
ilk azab teşkilatını, aydınoğlu umur bey izmir'de kurdu. umur bey, latinlerle yaptığı çarpışmalarda, azab denilen donanma askerlerinden çok faydalandı. osmanlılarda ise, henüz yeniçeri ocağı kurulmadan önce, azab teşkilatı mevcuttu. azablar, anadolu'dan toplanmış dinç ve kuvvetli türk gençlerinden meydana geliyordu. bunlar; yaya, kale ve donanma azabları olmak üzere üç sınıftı.

www.toplumdusmani.net/v2/resim/azaplar.jpg
RECEP_YUKSEL

Alıntı

Metehan_Koru_ tarafından yazılan metin:

abi azaplar yeşilpınar diye bi takımın taraftar grubuymuş

Yeşilpınar İstanbul Eyüp / Alibeyköyde

İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
puar
kalenderler nasıl
58zarali
istderililer olabilir [email protected](
Değerli üyelerimiz forumlarımızda lütfen küçük yazı karakteri kullanmaya özen gösterelim.

i33.tinypic.com/2mzmxyx.gif
GUHERTASLI
GÜHERTAŞLI YİÐİDOLAR
EYCEK GÜZEL OLUR
GIRMIZI GARA ÞAMPİYON ZARA
GUHERTASLI
gurbetdeki yiğidolar
GUHERTASLI
genç yiğidolar
RECEP_YUKSEL

Alıntı

GUHERTASLI tarafından yazılan metin:

GÜHERTAŞLI YİÐİDOLAR
EYCEK GÜZEL OLUR

Bir kaç kişi hariç yalan olur sonra dernek'!!!!!!!!

58zarali
nerden buluyorsunuz la bu antika isimleri
Değerli üyelerimiz forumlarımızda lütfen küçük yazı karakteri kullanmaya özen gösterelim.

58zarali
nerden buluyorsunuz la bu antika isimleri

RECEP_YUKSEL

Alıntı

bence Azaplar Kalenderler ve Sancaktarları sitede ankete sokalım birinci olanı yapalım?

Ben Azaplar diyorum Yusf anket yap bakalım hangisi olacak merak eden ismi google amcaya yazıp sora bilir anlamını...

puar
Piyadeler olabilir.
58zarali

Alıntı

puar tarafından yazılan metin:

Piyadeler olabilir.

yok uzman çavuşlar

puar

Alıntı

58zarali tarafından yazılan metin:

Alıntı

Piyadeler olabilir.

yok uzman çavuşlar

Herkezin kafasına farklı yatabilir. benim kafama yatmış olabilir senin kafana yatmayan.
58zarali

Alıntı

Alıntı

58zarali tarafından yazılan metin:

Alıntı

Piyadeler olabilir.

yok uzman çavuşlar

Herkezin kafasına farklı yatabilir. benim kafama yatmış olabilir senin kafana yatmayan.

bitli piyadeler demesinle diye şettirdim ben

58zarali

Alıntı

demezler demezler yusuf abi sen İstderli Gençlerin Grup İsmi Neolsun diye bir anket açsana
sancaktarlar azaplar piyadeler sipahiler

acele etmeyelim öneriler gelsin hele

RECEP_YUKSEL
Bence Azaplar ve Sancaktarlar arasında geçer bu iki şık daha hoş

Cansahin
Cebeciler
İstanbul Sivasspor Taraftarlar Derneği.
RECEP_YUKSEL

AZAPLARIN ANLAMI

Yaya azapları: XV yüzyıl ortalarında orduda tüfeğin yer almasına kadar savaşlarda önemli hizmetlerde bulunmuşlardır Yaya azaplarına ihtiyaç duyulduğu zaman yirmi veya otuz ev başına bir er hesabı "azap çağırmak" usulü ile Anadolu'nun sağlam yapılı gençleri arasından kefilli olarak toplanmışlardır Maaşlarını, onları toplayan aileler verirler, savaş süresince de azaplar devlete vergi ödemezlerdi Yaya azapları, savaşlarda oklarıyla ordunun önünde yeralarak ilk düşman hücumunu karşılarlardı Azaplar, başlarına kırmızı börk giyerlerdiDenizcilik Osmanlılarda önem kazanınca, XV yüzyıl ortalarında, Azapların "Tüfenk-endaz" olarak maaşla gemilerde hizmet etmeleri kabul edilmiş ve bunlar, Osmanlı donanmasının kürek döneminde önemli başarılar sağlamışlardır

Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapabilmek forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapamamak forumdaki ek dosyaları indir.
Moderatör: Yönetici