O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Parse error: syntax error, unexpected 'id' (T_STRING) in /home/sivassp1/public_html/includes/classes/PHPFusion/Panels.inc(321) : eval()'d code on line 166

Terhisine 4 Ay Kala Şehit Düştü

Son Güncellenen 9 yıl önce
58zarali
www.istder.com/images/news/jandarma_karakoluna_hain_saldiri.jpg

Şehit amcası askerlere sarıldı

TUNCELİ'nin Nazimiye İlçesi'nde PKK'lı teröristlerce Sarıyayla Jandarma Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit düşen 4 askerden biri olan Jandarma Komando Er Ahmet Eyce'nin baba ocağına ateş düştü. Haberi alan yakınları sinir krizleri geçirirken, acılı babayı askeri personel teskin etmeye çalıştı. Amcası ise kapıda bekleyen askerlere sarıldı.

Dün gece gerçekleştirilen teröst saldırıda şehit düşen 4 askerden biri olan Sivaslı 21 yaşındaki Jandarma Komando Er Ahmet Eyce'nin acı haberi ailesine sabah sağlık görevlileri ile birlikte Kılavuz Mahallesi TOKİ Konutları'ndaki evine giden askeri personel tarafından verildi. Sivas'ta Sosyal Güvenlik Kurumu'nda ambulans şoförü olarak çalışan babası Bekir Eyce acı haberi gözyaşları ile karşıladı. Uzun süre gözyaşı döken acılı babayı rütbeli askeri personel ile Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa hızal teskin etmeye çalıştı. Acı haberi alan amcası Ali Eyce ise ağlayarak kardeşinin evine koştu.
Uzun süre teskin edilemeyen ve teröre tepki gösteren amca kapıda bekleyen askerlere, "Sizlerde bizim evladımızsınız. Şehidimize sarılamadık, size sarılayım" diyerek tek tek hepsine sarıldı. Şehit haberi nedeni ile evinde fenalık geçiren annesi Nebahat Eyce'ye ise sağlık görevlileri müdahalede bulundu. Şehidin taskeresini almaya 4 ayı kaldığı ve 2 gün önce annesi ile telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. Ailenin çocuklarını en son 8 ay önce dağıtım izni sırasında gördükleri kaydedildi. 3 çocuklu Eyce ailesinin en büyüğü olan Ahmet Eyce'nin 11 yaşında Onur ve 15 yaşında Orhan isimli iki kardeşinin daha bulunduğu öğrenildi. Haber sonrası şehidin kardeşi Orhan Eyce fenalık geçirdi. Olay yerindeki sağlık ekipleri ambulansa götürerek müdahalede bulundu. Küçük kardeşi Onur Eyce ise ağabeyinin fotoğrafına sarıldı.

Şehit haberinin ulaşmasından sonra ailenin evinin önünde kalabalık oluştu. Mahalle halkı ve yakınları ailenin acısını paşlayşırken, evin bulunduğu bloklar Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit olan Jandarma Komando Er Ahmet Eyce'nin Sivas Belediyesi'nde Sosyal İşler Müdürü olan ve aynı adı taşıyan Ahmet Eyce'nin de amcasının oğlu olduğu öğrenildi. Bazı yakınları ise teröristlere yeterince müdahele edilmemesi nedeni ile tepkilerini dile getirdi. Şehidin cenazesinin bugün kente getirileceği ve yetişmesi halinde aynı gün toprağa verileceği bildirildi.


JANDARMA KOMANDO ER AHMET EYCE'NİN TEZKERESİNE 4 AY KALDIÐI ÖÐRENİLDİ
Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Sivaslı jandarma komando er Ahmet Eyce'nin tezkeresine 4 ay kaldığı öğrenildi.

Jandarma komando er Ahmet Eyce'nin (21) şehit düştüğü haberi, Sivas'taki ailesini ve yakınlarını yasa boğdu. Kılavuz TOKİ Konutları'nda yaşayan 3 çocuklu Eyce ailesine, acı haberi sabah Sivas 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Personel Şube Müdürü Albay Levent Öcal, sağlık ekipleri gözetiminde verdi.
Şehidin babası Bekir ve annesi Nebahat Eyce, çocuklarının şehit olduğunu öğrenince gözyaşlarını tutamadı.

Baygınlık geçiren anne Nebahat Eyce'ye sağlık ekiplerince müdahale edildiği bildirildi. Sivas Devlet Hastanesinde ambulans şoförü olarak görev yapan baba Bekir Eyce'nin, bugün izinli olduğundan sabah evde bulunduğu, oğlunun şehit haberiyle büyük üzüntü yaşadığı öğrenildi. Şehidin kardeşleri Onur (11) ve Orhan Eyce (16) de olayın üzüntüsünü yaşadı.

İlköğretim öğrencisi Onur Eyce, ağabeyinin askerde çekilmiş fotoğrafına sarılarak ağladı. Baygınlık geçiren lise öğrencisi Orhan Eyce'ye de sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti. Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, evlerine gelerek Eyce ailesine baş sağlığı ve sabır diledi. Sivas Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Ahmet Eyce de adaşı olan yeğeni Ahmet Eyce'nin şehit olması üzerine eve gelip, ailesini ve yakınlarını teselli etmeye çalıştı. Şehidin ailesinin yaşadığı evin girişi ile çevredeki konutların balkonları ve pencerelerinin Türk bayraklarıyla donatıldığı görüldü.

Ahmet Eyce'nin şehit olduğu haberini alan akrabaları ve komşuları, Eyce ailesine taziye dileklerini iletiyor.
Şehidin ailesinin evinin önünde Sivas Asker Hastanesine bağlı sağlık görevlileri ile ambulans hazır bekletiliyor. Öte yandan, ailenin, çocukları Ahmet Eyce ile en son dağıtım izninde yüzyüze görüştüğü öğrenildi. Eyce'nin tezkeresine 4 ay kaldığı belirtildi.

Şehit Ahmet Eyce'nin cenazesinin, yarın Ulu Cami'de kılınacak namazın ardından Yukarı Tekke Mezarlığı'ndaki Askeri Şehitlik'te toprağa verileceği kaydedildi. Eyce ailesinin 3 erkek çocuğundan en büyüğü olan 21 yaşındaki Ahmet Eyce'nin lise mezunu olduğu, askere gitmeden önce kentteki bir çiçekçide çalıştığı öğrenildi.

KOMANDO ER EYCE'NİN ACILI ANNESİ: ALLAH OÐLUMU PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU ETSİN
Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Sivaslı Jandarma Komando Er Ahmet Eyce'nin annesi Nebahat Eyce, ''Burada oğluma, kara gözlüme bakmaya kıyamıyordum, hain eller kırılsın. Benim içim yanıyor, başkalarının içi yanmasın, canı acımasın'' diyerek gözyaşı döktü.

Kılavuz TOKİ Konutları'nda yaşayan 3 çocuklu Bekir ve Nebahat Eyce çiftinin en büyük oğlu 21 yaşındaki Ahmet Eyce'nin şehit olduğu haberi, ailesini ve yakınlarını yasa boğdu. Oğlunun şehit olduğu haberini sabah askeri yetkililerden öğrenen ve bir süre baygınlık geçiren acılı anne Nebahat Eyce'nin güçlükle ayakta durduğu görüldü.

Sağlık ekiplerince sakinleştirici iğne yapıldığı belirtilen anne Nebahat Eyce, oğluyla en son 2 gün önce telefonla görüştüğünü belirterek, ''Oğlum bana telefonda 'her şey yolunda anne, şafak sayıyorum' dedi. Bir süre telefonda görüştükten sonra kapattık'' diye konuştu.

''KARA GÖZLÜME BAKMAYA KIYAMIYORDUM''
Acılı anne Eyce, ''Elimizden gelen bir şey yok. Allah oğlumu Peygamber Efendimize komşu etsin. Ben burada oğluma, kara gözlüme bakmaya kıyamıyordum, hain eller kırılsın. Benim içim yanıyor, başkalarının içi yanmasın, canı acımasın'' dedi. Olayı sabah askeri yetkililerden öğrendiğini belirten anne Eyce, askeri yetkililer eve gelene kadar şehit haberlerini duymadıklarını söyledi.

ŞEHİDİN ARKADAŞI BAYGINLIK GEÇİRDİ
Tezkeresine 4 ay kala şehit olan Ahmet Eyce'nin yakınları ve arkadaşları da olayın üzüntüsünü yaşadı.
Eyce ailesinin evinin önüne gelen şehidin arkadaşlarından Servet Yasak, baygınlık geçirdi. 10 gün sonra askere gideceği öğrenilen Yasak'a, ambulansta sağlık ekipleri müdahale etti.

Eyce ailesinin evine ise taziye ziyaretleri sürüyor. Baba Bekir Eyce ile şehidin kardeşleri Onur ve Orhan, taziyeleri kabul ediyor. Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal ve şehidin yakın akrabası Sivas Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Ahmet Eyce de aileyi acılı gününde yalnız bırakmıyor. Hızal ve Eyce, aileyi teselli etmeye çalışıyor. Şehit Ahmet Eyce'nin cenazesinin, yarın Ulu Cami'de kılınacak namazın ardından Yukarı Tekke Mezarlığı'ndaki Askeri Şehitlik'te toprağa verileceği kaydedildi.

[flv]http://videolar.haberler.com/147/sivas-terhisine-4-ay-kala-sehit-dustu.flv[/flv]
Değerli üyelerimiz forumlarımızda lütfen küçük yazı karakteri kullanmaya özen gösterelim.


i33.tinypic.com/2mzmxyx.gif
RECEP_YUKSEL


ATEŞ DÜŞTÜÐÜ YERİ YAKAR DİÐERLERİ TAZİYE YAPAR
***
***
***


İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
58zarali
Şehitlerimizin Ailelerine Allah sabır versin canlarını yakanların da Allah belasını versin
Değerli üyelerimiz forumlarımızda lütfen küçük yazı karakteri kullanmaya özen gösterelim.


i33.tinypic.com/2mzmxyx.gif
omercoskun
şehitlerimize ve ailelerine allah sabırlar versin ,kahrolası pkk ileti yine ocaklara ateş düşürdü
GUHERTASLI
hepimizin başı sağolsun.allah ailesine sabır versin.
GIRMIZI GARA ÞAMPİYON ZARA
unsalyildiz
APONUN P.ÇLERİ SABRIMIZ KALMADI
SİVASLI GELİYOR S.KECEK ANANIŞEHİTLER ÖLMEZ
VATAN BÖLÜNMEZ
İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEÐİ
altuntas58

''KARA GÖZLÜME BAKMAYA KIYAMIYORDUM''
Acılı anne Eyce, ''Elimizden gelen bir şey yok. Allah oğlumu Peygamber Efendimize komşu etsin. Ben burada oğluma, kara gözlüme bakmaya kıyamıyordum, hain eller kırılsın. Benim içim yanıyor, başkalarının içi yanmasın, canı acımasın'' dedi. Olayı sabah askeri yetkililerden öğrendiğini belirten anne Eyce, askeri yetkililer eve gelene kadar şehit haberlerini duymadıklarını söyledi.

Allah rahmet eylesin toprağı bol ruhu sad olsun
Yigido
SEHITLERIMIZIN MEKANI CENNET OLSUN.

SEHITLER ÖLMEZ VATEN BÖLÜNMEZ.

SEHITLERIMIZIN KANI YERDE KALMIYACAKTIR.
eroldeger
şehitler ölmez herkesede nasipolmaz allah rahmetetsin mekanları cenetolsun dualarımız sizinle
58zarali
diğerleride eşşek cennetine gidiyor onun için savaşıyorlar zaten eşşeklerin yanına gitmek için
Değerli üyelerimiz forumlarımızda lütfen küçük yazı karakteri kullanmaya özen gösterelim.


i33.tinypic.com/2mzmxyx.gif
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapabilmek forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak tartışmas konusuna cevap verin.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapamamak forumdaki ek dosyaları indir.
Moderatör: Yönetici