O hayır! JavaScript nerede? Web tarayıcınızın JavaScript'i etkin değil veya JavaScript'i desteklemiyor. Bu Web sitesini düzgün bir şekilde görüntülemek veya JavaScript'i destekleyen bir Web tarayıcısına yükseltmek için lütfen Web tarayıcınızdaki JavaScript'i etkinleştirin.

Parse error: syntax error, unexpected 'id' (T_STRING) in /home/sivassp1/public_html/includes/classes/PHPFusion/Panels.inc(321) : eval()'d code on line 166
509 posta | Son Aktivite on 06/18/2010 by altuntas58
altuntas58
altuntas58 06/18/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
Re: Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
Arkadaşlar hepinizin gecmiş regaip kandili mubarek olsun
Yigido
Yigido 06/17/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
Re: Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
Regaib Kandiliniz mübarak olsun.
RECEP_YUKSEL
RECEP_YUKSEL 06/17/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
Re: Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
www.askalemi.de/resimlerim/regaip-kandili_ekart_4.png
58zarali
58zarali 06/17/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
Re: Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
tüm islam aleminin ve tüm sivassporluların kandili mübarek olsun
GUHERTASLI
GUHERTASLI 06/17/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
Re: Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun
sivasspor.web.tr//../../images/pixiz-22-03-2018-09-54-08.jpg

"And olsun! Size, kendinizden öyle bir Peygamber geldi ki, zahmet çekmeniz Onu üzer. Üzerinize titrer. Müminlere çok şefkatli, çok merhametlidir." (Tevbe Suresi, 128)

Af ve mağfiretin müjdecisi Regaip Kandili, bizlere, hayatın sonsuzluk okyanusunda buluşmak üzere akıp gittiğini, geride sadece Allah'ın rızasına uygun iyi amellerin kalacağını bir kez daha hatırlatıyor. Evet, bu yıl Regaib Kandili, 17 Haziran Perşembe gününü 18 Haziran Cuma gününe bağlayan geceye isabet ediyor.Regaib Kandili, İslami literatürümüzde üç aylar olarak bilinen ve rahmeti, bereketi, mağfireti bol olan feyizli bir maneviyat mevsimine girdiğimizin habercisidir.Üç aylar olarak nitelendirilen Recep, Şaban ve Ramazan ayları kalplerin ve gönüllerin manevi doyum mevsimidir. Bu özel aylar ve bu ayların içinde barındırdığı mübarek gün ve geceler, bize yaratılış amacımızı düşünme, Yaratan ve yaratılanlarla olan münasebetlerimizi gözden geçirme fırsatı sunar. Ayrıca Yüce Allah'a gönülden yalvararak, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi tövbeyle arındırma, kendimizi bulma ve bilme, nefsin sonu gelmez arzu ve ihtiraslarına dur deme ve onlardan uzaklaşma imkânını bahşeder.

Milletimizin kandil diye adlandırdığı bu bereketli ve değerli geceler, yüreklerimizi ve geleceğimizi aydınlatan ışıklardır; kendimizi denetleme ve değerlendirmenin, bir beşer olarak ilahi kudret karşısında acizliğimizin şuuruna vararak şükür, taat ve ibadetlerimizi artırmanın, bir kez daha geçmişimizin muhasebesini yapıp geleceğe hazırlıklı olmanın bir vesilesidir. Bu feyizli geceler, günümüzün yoğun ve karmaşık hayat akışı içinde kaybolup giderek öze dönüşü ihmal eden müslümanlar için içe dönük bakış ve öz denetim fırsatıdır.

Regaib, elde edilmesi arzu edilen değerler demektir. Recep ayının ilk Cuma gecesinde, Yüce Allah (c.c.) kullarına çokça rahmet ve mağfirette bulunduğu için Regaib Kandili adını almıştır.

Cuma geceleri, Cenabı Allah katında kıymetli ve bereketli vakitlerdendir. Yılda bir kez Regaib gecesine denk gelen Cuma geceleri daha kıymetli ve mübarek hale gelmektedir.

Regaib gecesi, yalvarış ve yakarışların Yüce Mevla'ya sunulduğu ve O'nun rahmetinden af istenildiği umut, huzur ve müjde gecesidir.

Regaip kandili, Allah Teâlânın lütfunun çokluğu ve kereminin bolluğu ile kullarına karşılık verdiği, birçok günahkârı bağışladığı gecedir.

Peygamber Efendimizin (s.a.s.) Recep ayının ilk Perşembe gününü oruçla geçirdiği ve Cuma gecesinde, bu kandil gecesine mahsus olmak üzere 12 rekât namaz kıldığı kabul edilir. Regaib gecelerinde dua etmek, tevbe ve istiğfarda bulunmak, bu geceyi kutsal kabul etmek suretiyle çeşitli ibadetlerle geçirmek, genel olarak âlimler arasında kabul görmüştür.

İdrak ettiğimiz mübarek Regaib kandili vesilesiyle, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. İbadetin zevkinden bizi mahrum eden nefsin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin ve düşmanlık gibi kötü duygulardan kendimizi temizleyelim.İlahi rahmetin bol olduğu böylesi bir gecede, gönül huzuru içerisinde Allah Zül Celâl Hazretlerine, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir defa daha hatırlayalım. Yanlış ve kusurlarımızdan dönelim, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açalım. Aramızdaki sevgi bağını ve dayanışma ruhunu güçlendirelim, kırgın gönülleri barıştıralım.

Regaib kandilinizin bereketli geçmesini, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Cenabı Allahtan niyaz ediyoruz. İnsanlığın ortak huzurunu tehdit eden her türlü terör, şiddet, zulüm ve düşmanlığın son bulmasını, Siyonist İsrail gibi terörist ve zalim devletlerin mağlup ve zelil edilerek, mazlum ve mağdur kardeşlerimizin zulüm ve işkencelerden kurtarılmasını Aziz Allahtan diliyoruz.

Bu geceyi nasıl değerlendirmeli, ihya etmeli?

Bu gece, mümkünse oruçlu olarak karşılanmalı.

Bu gece, kazâsı olan hiç değilse 1 günlük kazâ namazı kılmalı.

Bu gece, çokca Kur'an-ı Kerim okumalı.


Bu gece, yatsı ve sabah namazlarını camide cemaatle kılmalı. Yatsı namazı ile sabah namazını camide kılmak, o günün, o gecenin ihyâsı demektir. İnsan sabahlara kadar, akşamlara kadar ibadet etmiş gibi sevab kazanır.

Bu gece, bol zikir etmeli. "Lâ ilâhe illallah", "Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidinâ muhammed", "Estağfirullah", "Sübhànallah", "Elhamdülillâh", "Allahu ekber", "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm", "Allah" gibi sözler mübarek ifadeler olup, bunları zikretmek çok sevaptır.

Bazı namazlar vardır, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) kılmıştır.

Bu gece, Tesbih Namazı kılınabilir.

Bu gece, akşamla yatsı arasında 12 rekât Hacet Namazı kılınır.

Hacet Namazı nasıl kılınır?

Hacet namazı, 2 rekâtta bir selam verilerek kılınır.

Fatiha suresinden sonra her rekâtta 3 Kadir suresi ve 12 İhlas suresi okunur.
Namazdan sonra 7 Salat-ı Ümmiye okunup secdeye varılır.

Salat-ı Ümmiye: "Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedinin-nebiyyil-ümmiyyi ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim"

Secdede 70 defa, Sübbûhun kuddûsün rabbünâ ve rabbül-melâiketi ver-rûh, okunur.

Secdeden kalkıp 1 defa, Rabbiğfir verham ve tecâvez ammâ ta'lem. İnneke entel-eazzül-ekrem, okunur.

Tekrar secdeye varılıp yine 70 defa, Sübbûhun kuddûsün rabbünâ ve rabbül-melâiketi ver-rûh, okunur.

Secdeden kalkılıp dua edilir.

Duada Hazreti Allah'a (c.c.), Allâhümme bârik lenâ recebe ve şa'bân. Ve bellığnâ ramazân, diye iltica edilir.

Unutmayalım!

Regaib gecesi, üç aylar içinde kendisinden sonra gelecek olan Miraç, Berat ve Kadir gecelerinin de bir müjdecisidir. Onun için bu müjdeciye kulak verip bu geceyi, üç ayları ve diğer mübarek geceleri iyi değerlendirmeli.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) Regaip gecesinin içinde bulunduğu Recep ayında çok dua eder, namaz kılar, oruç tutar, iyiliklerin her çeşidini yapar, sadaka vermeye özen gösterirdi.

Resulullah (s.a.v.) buyurdular ki: "Beş gece vardır ki, onlarda yapılan dualar geri dönmez, kabul olunur: Recep'in ilk gecesi, Şaban yarısı gecesi, Cuma gecesi, Ramazan Bayramı gecesi, Kurban Bayramı gecesi."

HEPİNİZE ALLAHTAN BEREKETLİ KANDİLLER!

REGAİB KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN!
Yigido
Yigido 06/11/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Cumanız Mubarek Olsun
Re: Cumanız Mubarek Olsun
Herkese Hayirli Cumalar.
GUHERTASLI
GUHERTASLI 06/11/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Cumanız Mubarek Olsun
Re: Cumanız Mubarek Olsun
Türk-İslam aleminin Cuması mübarek olsun. Filistinde ve dünyanın dört bir bucagında zorda ve darda olan müslüman kardeşlerimizin allah yardımcıları olsun.onlardan dualarımızı esirgemeyelim. bugun edecegimiz dualarımızda onlarada yer açalım.
RECEP_YUKSEL
RECEP_YUKSEL 06/11/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Cumanız Mubarek Olsun
Re: Cumanız Mubarek Olsun
Hayırlı Cumalar Cumanız Mübarek gününüz bereketli olsun
altuntas58
altuntas58 06/11/2010, 10 yıl önce Cevap verdi Cumanız Mubarek Olsun
Re: Cumanız Mubarek Olsun
www.sivasspor.web.tr/../../images/svas_kalp58_n.jpg
Arkadaşlar hepinizin Cuması mubarek olsun
Bu yapabilmek forumdaki tüm tartışma konularını görüntüle.
Bu yapabilmek forumda yeni bir tartışma konusu başlatın.
Bu yapamamak forumda bir anket başlat.
Bu yapamamak forua ek dosya yükleyin.
Bu yapamamak forumdaki ek dosyaları indir.
Moderatör: Yönetici