19 Kasım 2017 20:54:09
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Başlığı Görüntüle
 Başlığı Yazdır
 Sivasspor'un İstanbul'daki gururu; İSTDER!
ISTDER HABER
www.hurdogan.com/images/abdullah_yigit.jpg

Sivasspor'un süper lige çıkmasından sonra ,Kırmızı-beyazlı takımın en büyük sıkıntısının taraftarı olduğunu gördük. Bu belki süper ligdeki ilk yıllarda hissedilmedi,ama daha sonraki sezonlarda ,çok ciddi biçimde Sivasspor'da organizeli taraftar sıkıntısı olduğu gün yüzüne çıktı! Biz hep " Türkiye'de şu kadar Sivaslı var,İstanbul'da bu kadar Sivaslı" var diyerek övünüp durduk,ama özellikle son zamanlarda bu durum tribünlere hiç yansımadı.

Hatta,İstanbul'daki Sivaslı'ların sayısı tartışılır oldu. Nasıl olmasın ki, Sivasspor Favori olarak Beşiktaş veya Fenerbahçe karşısına çıkıyor,ama maça 100-150 Sivasspor taraftarı geliyor. Bu gelenlerin tamamına yakını da İstanbul'daki Sivasspor Taraftarlar Derneği (İSTDER) organizesiyle geliyor.Benim en fazla sinirimi bozan olay, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın tahliye olduğundaki taraftar sayısı oldu.. Koskoca Sivasspor'un başkanını karşılamak için Metris'in önüne 15-20 kişi geldi.. İSTDER'de görev yapan arkadaşların çoğunu tanıyorum.

Başkanları Recep Yüksel ile sık sık telefonda görüşüyoruz. Konumuz genellikle İstanbul'daki bu ilgisizlik oluyor. Yüzbinlerce Sivaslı'nın yaşadığı İstanbul'da Sivasspor'un maçlarına 300-500 kişinin gelmesine,ne Recep,nede ben akıl sır erdiremiyoruz.

Recep Yüksel kardeşimle dertleştiğimiz zaman bazen öyle şeyler anlatıyor ki,inanılır gibi değil! Sivasspor'u deplasmanlarda yalnız bırakmamak veya hava alanında takımı coşkulu biçimde karşılamak için çeşitli organizeler yaptıklarını dile getiren Recep Yüksel " Abi eğer içimizde Sivas ve Sivasspor sevgisi olmasın bu işi çekilecek gibi değil.

Sivaslı olduğu için hali vakti yerinde olan birinden basit bir destek istiyoruz ( Araç yardımı vs.) ama bize sanki " Babamız için talepte bulunmuşuz" gibi davranıyorlar. Dernekteki çocukların çoğunun mali durumları sınırlı,onlar için bazen bilet parası bile sorun oluyor. Onun için derneğe durumu iyi olan Sivaslı'ların katkısı şart,ancak sağlıklı şekilde böyle yürür" diyerek gerçekleri ortaya koydu.

Aslında bu konuda yazılacak çok şey var ama zamanı değil,örneğin ben İstanbul'daki koca koca Sivas derneklerinin ne iş yaptığını merak ediyorum ve bunu da sormak isterim.

Uzun lafın kısası,İstanbul'da Sivasspor'un en büyük destekçisi olan,onu yalnız bırakmayıp gönülden destekleyen İSTDER Başkanı Recep Yüksel kardeşime ve yönetimine teşekkür ediyorum.

Son bir hatırlatma,Sivasspor'un taraftarlar derneğine ilgisizlik sadece İstanbul'da değil,Sivas'ta da aynı.

Sivas'daki taraftar dernekleri de büyük zorluk ve fedakarlıkla bu işi yapmaya çalışıyor.

Yeri gelmişken onlarıda tebrik ediyorum.

Bu olaylar Sivasspor sevdasını azaltmamalı,aksine

"İnadına Sivasspor"

Kaynak: Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com

İstanbul SİVASSPOR Taraftar Derneği

http://www.istder.com
GUHERTASLI
aşkı sivas=derdi sivas
GIRMIZI GARA ŞAMPİYON ZARA

puar
Son noktayı koymuşsun abi. İnadına SivassporFrown
İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEĞİ

RECEP_YUKSEL
Teşekkürler Abdullah abi dediğin gibi bu sorun Sivas'da da aynı İstanbul'da da bizde yılmak yok yola devam kararı aldık inşallah hayırlı olur....

https://sivasspor.web.tr/
puar
Allahım utandırmasın saldır sivasım sivassporum.

eroldeger
hedefi olmayan takımın taraftarı olmaz hedefin olacak ozaman konuşacan gerisi hikaye

RECEP_YUKSEL
eroldeger tarafından yazılan metin:

hedefi olmayan takımın taraftarı olmaz hedefin olacak ozaman konuşacan gerisi hikaye

Erol abi o zaman bu sene Bank Asya'ya düşelim seneye hedefimiz olur ve taraftarımızda olur......

Hedefi Büyük taraftarı Büyük Olan Takımlar..

1: Adana Demirspor

2: Sakarya spor

3: Kocaeli spor

4: Eskişehirspor

5: Göztepe

6: Karşıyaka

Bunlar aklımda olanlar abi ....

GUHERTASLI
RECEP_YUKSEL tarafından yazılan metin:

Erol abi o zaman bu sene Bank Asya'ya düşelim seneye hedefimiz olur ve taraftarımızda olur......

Başkan akıllı ol bu saydıgın takımlar bizi taraftar olarak 300 e katlar 15.000 e bölerKomik
GIRMIZI GARA ŞAMPİYON ZARA

RECEP_YUKSEL
GUHERTASLI tarafından yazılan metin:

RECEP_YUKSEL tarafından yazılan metin:

Başkan akıllı ol bu saydıgın takımlar bizi taraftar olarak 300 e katlar 15.000'e bölerKomik

O kesin İhtiyar ona lafım yok bizde onlar gibi gençler yetişdirebilirimiyiz diye düşünüyorum...

MUSTAFA GUNAY
ABDULLAH BEY E TEŞEKKÜR EDERİM GERÇEKLERİ DİLE GETİRMİŞ. KENDİSİNDEN ALLAH RAZI OLSUN

Atlanılacak Forum: