23 Mart 2018 08:21:12
Sivasspor Taraftar Derneği Logo
Ana Menü
Son Üyeler
astropay11
Melih80
T4ner58
kartalkanadi58
aygun58
sametsahin
ysf585858
Khabirrems
Ortegaoa
ConnorLymn
Sosyal Ağ'da İstder
Makale Hiyerarşisi
Makaleler ana sayfası » Abdullah YİĞİT » Sivaslı'nın sevgisi işte bu kadar!
Sivaslı'nın sevgisi işte bu kadar!

Gazetelerin ekonomi sayfasında geçen gün bir haber dikkatimi çekti. Son şampiyon Bursaspor’un bu başarısıyla şehre ne kadar katkı sağladığına yer verilirken,kulüplerin forma satışlarından da önemli gelirler elde edildiği vurgulanmış. Bursaspor kulübü şampiyon olduktan sonra tam 20 bin adet lisanslı Bursaspor forması satarak kulübe yaklaşık 1 milyon 200 TL. gelir sağlamış. 4 Büyük takımın dışında en fazla forma satışını Bursa yaparken,ikinci sırada 8 bin adetle Eskişehir,daha sonra da Antalyaspor 5 bin forma satışıyla geliyor. Yani Sivasspor sıralamada yok! Sivasspor bu sezon başarısız olduğu için sıralamada olmadığını filan düşünmeyin,önceki iki sezonda şampiyonluğa oynamasına rağmen yine beklenenin çok altında satış olmuştu.
Hep söyler,yazarım! Bizimki kuru sevgi! Lafa gelince bizden fazla takımını seven olmaz,ama icraatta hiçbir şey ok! Özellikle İstanbul’da milyonlarca Sivaslı’nın varlığından söz edilir ama diğer takımların taraftarlarının yaptığını 4’te birini yapmazlar. Geçen sezonda dahi,İstanbul’da oynanan hiçbir maçta Sivasspor taraftarı kendine ayrılan yeri doldurmadı. Eğer Sivas’tan gidenlerde olmasa tamamen boş kalacaktı. Kısa süre önce TFF protesto için yürüyüş yapıldı,milyonlarca Sivaslı’nın yaşadığı İstanbul’da katılım sadece 30-40 kişi olmuştu. Bunun adına ister organize bozukluğu deyin,ister duyarsızlık deyip,ne derseniz deyin,biz bu organize işlerini maalesef beceremiyoruz..
Bırakın son iki sezonda şampiyonluğa oynamayı, küme düşmemeye dahi oynamış olsa bile yine bu takımlardan fazla forma satışı yapılması gerekirdi. Belki diyebilirsiniz ki” Sivas’ın ekonomik yapısı belli,o yüzden kimse alamıyor”. Bende bu düşünceye şu soruyla cevap vereyim. İstanbul’da yaşayan ve durumu çok çok iyi olan binlerce Sivaslıyı bırakın,Sivas’ta yaşayan ve sadece altında arabası olanlar forma almış olsa yine yeterdi. Eğer bir kişi arabaya rahatça binebiliyorsa,demek ki bir adet Sivasspor formasıda alacak durumdadır.Onun için bu işlerin maddiyatla bağlantısı bir yere kadar var,asıl önemli olan duyarlı olmak ve takımı “ Sözde değil,özde sevmektir”
Bu da bizde yok maalesef…

Üye Girişi
Kullanıcı AdıParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 15

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 1,213
En Yeni Üye: astropay11
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

RECEP_YUKSEL
Sivassporluyuz her şart'da
astropay11
Bugün bursa spor yenilgisine gerçekten çok üzüldüm. Sivas sporun yeneceğinden çok emindim fakat olmadı . Sağlık olsun bu sene sivas çok iyi başarılar diliyor
RECEP_YUKSEL
Günaydın
altuntas58
Günaydın arkadaşlar
RECEP_YUKSEL
Kayseriye Gidiyoruz
RECEP_YUKSEL
#SonNefeseKadarPeş
indeİstder
unsalyildiz
SON NEFESE KADAR PEŞİNDE İSTDER
Son Çevrimiçi Üyeler
RECEP_YUKSEL17:07:46
astropay11 5 Gün
Melih80 5 Gün
T4ner58 6 Gün
ErdalGuler 1 Hafta
ISTDER HABER 1 Hafta
58zarali 1 Hafta
puar 2 Hafta
altuntas58 2 Hafta
unsalyildiz 3 Hafta
Sacitkilinc 6 Hafta
aygun58 6 Hafta
DanielPraiB10 Hafta
Bogdanety10 Hafta
HaukeOi10 Hafta
Thomasemeno11 Hafta
Oktay_Ozdogan12 Hafta
Bogdaneom12 Hafta
ramazan5813 Hafta
AhmetTuran13 Hafta


Yeni Üye :astropay11
14 misafir ve 0 üye çevrimiçi
Toplam Üye Sayısı: 1,213